IP 9 verknocht Mandfs) Succes verzekerd? ■m I B. dat is wat het blad in zich Wathandig! Waar? De ontwikkeling van een nieuw magazine Wathandigwordt in alle winkels verspreid vanuit de Allerhande standaard. In boxwinkels, winkels met het grootste Non-Food assorti ment, vind je een extra display op de winkelvloer. In de regio's rond deze winkels wordt het eerste nummer huis aan huis verspreid. 5 Aha hoogstandjes, gaat bieden bij het miljoenen Nederlanders bij het bereiden van culinaire Wathandig klanten hulp eloos runnen van het huishouden en het leuk aankleden van je woning. Wie weet hoe je de keuken altijd opgeruimd en fris houdt? Welke bewaar- dozen zowel in de koelkast, diepvries als magnetron kunnen? Fabeltjes over vaatwas sers worden door Wathandigvakkundig uit de wereld geholpen en en passant leer je hoe je cadeautjes op een originele manier kunt inpakken. Naast tips voor het oplossen van praktische huishoudelijke problemen biedt het blad de nodige inspiratie. Weet jij al hoe je in het najaar je huis en eettafel op een sfeervolle manier kunt aankleden? Of welke leuke dingen je kunt doen op een druilerige herfstdag? Non-Food wordt belangijker Wathandig is een blad van 68 pagina's dat via de winkels in een oplage van een miljoen stuks wordt verspreid. Maar van de eerste twee nummers worden er meteen al een miljoen exemplaren extra gedrukt. Albert Heijn laat die miljoen magazines huis aan huis bezorgen in wijken rond de 46 winkels die een speciale Non-Food afdeling hebben. Want: Non-Food wordt steeds belangrijker. En met een nieuw klantenmagazine wordt die aandacht alleen nóg maar groter. Een terugkerend dilemma. Ondertussen is het Non-Food assortiment hard blijven groeien. Begin dit jaar zijn we begonnen met de ontwikkeling van een nieuw klantenma gazine.' Eigentijds De invulling van het blad wordt verzorgd door de makers van Allerhande. Maar voor Wathandig wordt wel speciaal een team met expertise op het gebied van Non-Food ingezet. Een zeskoppig team op het hoofd kantoor in Zaandam voert de uiteindelijke regie over de twee bladen, onder leiding van Dennis. 'Allerhande en Wathandig ademen hierdoor dezelfde sfeer, maar zijn tegelijker tijd duidelijk twee verschillende bladen.' Zowel de cover als de inhoud van de eerste uitgave maakt meteen duidelijk dat het om een totaal nieuw magazine gaat. Eigentijdse fotografie, kleurrijke vormgeving; met de uitstraling van een publieksblad. Coupons en aanbiedingen In het blad zie je de nodige producten uit het Non-Food assortiment voorbijkomen, onder andere in een aparte katern. Dennis: 'En de lezer vindt in elk nummer een zestal coupons waarmee producten die in het blad worden genoemd met korting kunnen worden uitgeprobeerd. Verkoopklaar, AHXL 1037 'Klanten waren vroeger wel sceptisch over het aanbod van Non-Food bij Albert Heijn, maar die tijd is echt voorbij. Het maakt nu echt onderdeel uit van de winkel en bereikt een grote doelgroep. Die zal met Wathandig alleen maar groeien. Een gratis blad met de succesformule van Allerhande. Een prima idee.' Alexander Brongers (20), teamleid Dennis Potgraven is een van de initiatiefne mers van Wathandig. Als bladmanager van Allerhande kreeg hij regelmatig de vraag of er niet wat meer aandacht voor Non-Food kon komen. 'Allerhande richt zich uitdruk kelijk op eten, drinken en alles wat daarbij komt kijken. Praktische tips voor het huishouden en ideeën om je huis leuk aan te kleden, kun je hierin eigenlijk niet kwijt.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 5