dubbelleven Een jeugddroom? I 'Mijn Aha 16 Zeg je Brit Rietveld, dan zeg je musicals. En zeg je musicals, dan zeg je. Nee, nog niet Brit Rietveld, maar dat gaat ongetwijfeld veranderen. Want Brit heeft grootse plannen met de musicals in Nederland. Als het aan haar ligt, kunnen we in de nabije toekomst genieten van musicals met diepgang! Wat is je achtergrond? dk heb de Frank Sanders Akademie voor Musicaltheater gedaan, en studeer nu Theaterwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. In 2012 hoop ik hiermee klaar te zijn.' joy. Ik wil het genre liften. Laten zien dat musi cals echt inhoud kunnen hebben. Een brug slaan naar het theater.' Hoe wil je dat doen? 'De eerste stap was in september. Toen heb ik achter de schermen gewerkt bij het Nederlands Theater Festival: de start van het nieuwe theaterseizoen. Daar heb ik verschillende onderdelen mede-georganiseerd, zoals een masterclass van Frank Sanders en een talkshow over nieuw Nederlands musicaltheater.' En ondertussen werk je gewoon bij Albert Heijn? 'Ja, op vrijdagavond en zaterdag overdag, twaalf uur in totaal. Wel andere tijden dan ik als musicalmaker gewend ben, ja. Normaal begin ik ergens tussen 12.00 en 13.00 uur. Maar de combi natie is prima.' Wie: Brit Rietveld (31) Wat: Verkoper Delikaas, AH 1106 in Dieme 'Ik kan me niet anders herinneren dan dat ik dit wilde. Het begon toen ik een van de films zag met Fred Astaire en Ginger Rogers. Wat zij deden, wilde ik ook! Als kind heb ik van alles gedaan: zingen, jazzdansen, tapdansen, ballet... En optredens natuurlijk, aan het eind van elk lesjaar.' En nu schitter je zelf in musicals? laatste musical was tijdens mijn opleiding aan de Frank Sanders Akademie. Ik heb wel in toneel stukken gespeeld. Maar ik ben nu, samen met een vriend, bezig met het maken van een heel nieuw musicaltheaterstuk. Auditie, heet het, en het is ook meteen een auditie: tijdens een aantal kleine voorstellingen kijken we of de mensen die meedoen geschikt zijn voor een grotere voorstel ling. En daarin wil ik dan zelf ook weer spelen.' iWaar: www.britrietveld.nl en www.tf.nll Waarom speciaal musicals? 'Alles zit erin: muziek, dans en spel. Wel denk ik dat musicals nog veel meer potentie hebben. In Nederland heb je vooral Joop van den Ende-musicals, van die Amerikaanse vertelmusicals. Happy happy, joy

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16