L 2005 2008 am 'c' X'u' niSNÊYWEKEN OP EEN RU Justin Tsen Hsiang: I 'Creëer je eigen Toy Story wereld.'-^ Christien de Bruijn: I 'Poppen, knuffels, figuurtjes. Exclusief bij Albert" 'Heijn'P Jaarlijkse comeback Buzz-bericht Doornroosje 13 Aha sparen voor zeven poppen vijftien figuurtjes; gratis figuurtje bij elke vijftien euro aan boodschappen zestien Toys; gratis figuurtje bij elke vijftien euro aan boodschappen sparen voor acht knuffels en bijbetalen sparen voor zes poppenkastpoppen sparen voor zes onderwaterpoppen dien een bredere doelgroep aan, want er zit iets in voor zowel de kinderen als de ou ders. Dat maakt deze films zo uniek. Door de vele uiteenlopende karakters hebben we ook een grote diversiteit aan figuurtjes kunnen ontwikkelen.' Aan de vooravond van de achtste editie van de AH Disneyweken is het misschien lastig voor te stellen, maar in 2003 was het voor Albert Heijn nog een flinke uitdaging om meer gezinnen met kinderen naar de winkels te trekken. Een samenwerking met Disney paste helemaal binnen de stra tegie om die doelgroep beter te bereiken. En zo kwam het dat klanten in oktober van dat jaar voor acht knuffels van The Lion King konden sparen. Het was meteen een schot in de roos. Sindsdien maken de AH Disneyweken jaarlijks een comeback, waarbij er elke keer een andere tekenfilm in de spotlights staat. Christien de Bruijn, senior traffic coördinator: 'In januari beginnen we altijd al met de voorberei dingen. Samen met Disney briefen we externe leveranciers om poppen, knuffels of figuurtjes van de belangrijkste karak ters te maken. Die worden dus speciaal voor Albert Heijn geproduceerd.' Boter bij de vis Na de Lion King-knuffels volgden er spaaracties voor poppenkastpoppen van Aladdin en Assepoester en onderwater poppen van De Kleine Zeemeermin, en poppen van Jungle Book en Doornroosje. Ondertussen bleef Albert Heijn flink groeien, wat ervoor zorgde dat steeds meer klanten Disney-figuren gingen sparen. Toch is er vorig jaar een einde gekomen aan die spaartraditie. Justin: 'Tijdens de Sneeuwwitje-actie kregen klanten bij elke vijftien euro aan boodschappen meteen een gratis figuurtje cadeau. Boter bij de vis. Uit ervaring met bijvoorbeeld de EK-actie wisten we al dat klanten zoiets waarderen. Bovendien past dit beter in een tijd waarin het economisch wat minder gaat.' Ook de Toy Story-figuurtjes worden gratis uitgereikt bij elke vijftien euro aan boodschappen. Hun komst wordt uiter aard groots aangekondigd. Ze zijn onder meer te zien in de televisiecommercial, AH Bonus, op de website en in de winkels zelf. Acties zijn er ook. Zo kunnen klanten dit jaar met knutselplaten en lege verpakkin gen hun eigen Toy Story-wereld creëren. Daarnaast werkt Albert Heijn samen met Hyves zodat het mogelijk wordt om online een Buzz-bericht naar vrienden te sturen. Via Google Streetview is dan te zien hoe Buzz Lightyear dat bericht persoonlijk op het juiste adres aflevert. Na de maandenlange voorbereidingen is het eindelijk zover. Van 25 oktober tot en met 21 november komt Toy Story tot leven in onze winkels. sparen voor acht poppen sparen voor zes poppenkastpoppen

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 13