trots op! Ook trots? Sander Mulder (27) begon anderhalf jaar geleden als teamleider Verkoopklaar bij AH 1274 Gouda in winkelcentrum BloemendaaL Hij stroopte meteen zijn mouwen op. Niets was hem te veel. Maar het team aansturen? Ja, dat schoot er een beetje bij in. De knop moest om. Sander de uitdaging aan en maakte een omslag die volgens SM Elwin van Mierlo en OM Christine Botman ronduit indrukwekkend is. BeniüookteoteopeenNzon- uit de ingezonden 11 Aha DE VUURPRO aha-magazine@ah.nt tie marteen keuze winkel op vrijdag 11 juni weer openging en alles er die dag prima uitzag. Christine: 'De rol van teamleider is best lastig en brengt veel verantwoordelijkheid met zich mee. Sander heeft dat echt goed opgepakt. Dat is een groot compliment waard!' Stoppen met brandjes blussen En Sander zelf? Die vindt zijn transformatie niet meer dan logisch. 'Vorig jaar vertrok de teamleider die mij wegwijs had gemaakt. Opeens moest ik alles zelf gaan rooien. Je merkt al snel dat het niet meer mogelijk is om de hele tijd van de ene kant van de winkel naar de andere te rennen. Ik moest stoppen met het blussen van brandjes en leren om met groot overzicht naar de situ atie te kijken. En dat is gelukt.* Stampen, stampen, stampen Zelf even snel de klusjes doen waar het team geen tijd voor heeft. Volgens Elwin is het voor veel teamleiders een terugkerende valkuil. 'Niet zo vreemd, want zij werken op de winkelvloer en zien hoe druk alle col lega's zijn. De neiging is dan groot om een handje mee te helpen. Ook bij Sander was dat het geval. Bovendien kwam hij van een andere supermarktketen waar hij gewend was om vooral te stampen, stampen, stam pen. Maar bij Albert Heijn stellen wij andere eisen aan onze teamleiders. Zij zijn de scha kel tussen management en winkelvloer. En dan moet je ook echt leiderschap tonen.' Hij raakt geen colli meer aan Er volgden gesprekken waarin super marktmanager Elwin vroeg wat de nieuwe teamleider in de toekomst wilde bereiken en wat hij nodig had om dat doel te bereiken. Daarmee raakte hij de juiste snaar. 'Je zag Sander groeien. Hij raakte geen colli meer aan en kreeg oog voor het grote geheel. Die omslag heeft hij verbazingwekkend snel gemaakt. Als je hem nu ziet lopen, straalt hij rust en natuurlijk leiderschap uit. Precies de eigenschappen die je van een goede teamleider verwacht.' Boel draaiende houden Een vuurproef volgde eerder dit jaar. Week 23. Het winkelcentrum werd verbouwd en de winkel ging dicht omdat het magazijn moest worden verplaatst. Precies in de week dat Elwin met vakantie ging. Operatio neel manager Christine Botman besloot om even langs te gaan en zag hoe ASM Richard en TL Sander de boel strak organiseerden. Met het team zorgden zij ervoor dat de

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 11