Afgelopen zomer vertrok Annemieke van Dasier, scholier en caissière/j medewerker Verkoopklaar van AH 1118 (17), als enige ingelote J Nederlandse voor twee weken naar W^hington en New York om deel te nemen aan de Global Young Leaders Conference. Annemieke van Dasler: caissière met grote ambitie^ De Global Young Leaders Conference is een con ferentie voor talentvolle jongeren tussen de 15 en 18 jaar van over de hele wereld. Het biedt hun een kans in de praktijk te leren van en in gesprek te gaan met 's werelds toppolitici, zakenmensen, jour nalisten en academici. Jonge deelnemers worden zo gestimuleerd om in discussie een eigen standpunt te vormen en te verwoorden en te leren debatteren over wereldproblematiek. economie, veiligheid, mensenrechten, milieupro blematiek. dk heb lezingen gevolgd over specifieke aandachtsgebieden van de VN, zoals mensenrech ten, veiligheid, nucleaire wapens, technologie en globalisering. Je leert er enorm snel en veel over wereldproblematiek en wat er allemaal bij komt kij ken om op VN-niveau tot een aanvaardbare oplos sing te komen. Mede door deze ervaring weet ik dat ik later zeker een leiderschapspositie wil innemen. Niet in de politiek, maar leiderschapsposities zijn er natuurlijk overal.' Deelname aan de GYLC is alleen mogelijk na nomi natie van de middelbare school. Annemieke's school ('t Atrium in Amersfoort) is een van de drie Ne derlandse scholen die leerlingen mogen afvaardigen, omdat er veel wordt gedaan aan internationalise ring en omdat er tweetalig vwo-onderwijs op hoog niveau wordt gegeven. Annemieke: dk was genomi neerd door mijn afdelingsleider op school vanwege goede schoolprestaties en mijn gedrevenheid.' Sightseeing New York Was er voor de zeventienjarige caissière/medewer ker VK uit Soest nog tijd voor ontspanning? We zijn onder andere naar het Witte Huis geweest in Washington en naar Ellis Island in New York. We hebben een musical op Broadway gezien en van het uitzicht genoten op het Empire State Building. De laatste avond maakten we een gala dinner cruise langs de skyline van New York, een prachtige herinnering! Ik heb veel nieuwe vrienden gemaakt uit allerlei culturen. De GYLC was een ervaring om nooit te vergeten.' Debatteren bij de Verenigde Naties In het hoofdgebouw van de Verenigde Naties mocht Annemieke debatteren over onderwerpen als

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 10