CHOCOLADE nodig zijn om uit eindelijk tot 'Verduurzaming. 4. Een logische volgende stap.' s Cacao is het eerste 'gevoelige ingrediënt' dat duurzaam wordt geproduceerd voor de chocolade producten van Albert Heijn. Sourcing manager Constantijn Weytingh, categorymanager Henk van Harn en kwaliteitsmanager Pierre Pasmans (van links naar rechts) vertellen welke stappen er duurzame chocola te komen. 5 Aha Eisen vastleggen 'De grote cacaoleveranciers van Ahold hebben zich aangesloten bij het duurzaamheid programma dat door UTZ CERTIFIED wordt gecheckt en gecontroleerd. Hierdoor krijgen chocoladeprodu centen de mogelijkheid om op grote schaal duurzame grondstoffen in te kopen die gecertificeerd zijn en waarvan bovendien bekend is op welke locatie ze zijn geproduceerd.' schijnlijk dat ze toch geen palmolie kopen, maar die weten waarschijnlijk niet dat die bewuste olie in ongeveer de helft van de producten zit die in de winkels liggen...' Groeiende wereldbevolking Duurzaamheid kent dus veel verschillende aspecten. Voor een supermarktketen als Albert Heijn geldt daarbij het volgende ideaalplaatje: een mens- en diervriendelijke productiemethode die de natuur zo min mogelijk belast en een kwalitatief goed en betaalbaar eindproduct. Maar veel tijd om eindeloos over definities te blijven praten, is er volgens Anne niet. 'Als er niet snel wordt ingegrepen, blijft er straks steeds minder geschikte landbouwgrond over om producten te verbouwen. En dat terwijl de wereldbevolking ondertussen hard blijft doorgroeien: er zijn nu 6 miljard mensen en over 40 jaar zijn dat er waarschijnlijk 9 miljard. Bovendien gaan al die mensen door de groeiende welvaart ook nog eens meer consumeren. Naar verwachting zal de totale consumptie daardoor zelfs verdubbelen. Dat is heel veel! Om ook in de toekomst voldoende aanbod te hebben, is een andere werkwijze van producenten en leveranciers echt noodzakelijk.' Bezorgde klanten 'Als je producten wil verduurzamen, zal je de hele keten erbij moeten betrekken', bena drukt Pierre Pasmans, kwaliteitsmana- Cacaoboeren opleiden 'Cacaoboeren die deelnemen aan het duurzaam heidsprogramma krijgen les in openluchtschool tjes. Daar worden ze getraind op het gebied van sociale aspecten, milieu, kwaliteitsverbetering en bedrijfsvoering. Ze leren hoe ze zelfstandig een beter product kunnen produceren waardoor ze meteen ook meer verdienen. Vorig jaar heb ben de eerste 1600 Afrikaanse cacaoboeren in Ivoorkust deze opleiding met succes afgerond.' In de schappen leggen 'Alle eigen merk chocolade letters van Albert Heijn die vanaf oktober in de winkels liggen, zijn gecertificeerd volgens de standaard van UTZ CERTIFIED. Ook alle AH huismerk chocoladerepen worden nog dit jaar gecertificeerd, en volgend jaar vol gen er meerdere eigen merk chocoladeproducten, net zolang tot ze allemaal uiterlijk 2015 gecertificeerd zijn.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 5