lafBnoeien Alle eigen merk producten van Albert Heijn, Etos en Gall Gall moeten in 2015 op een duurzame manier worden geproduceerd en verpakt. In totaal gaat het om zo'n 9000 producten. Het verhaal achter onze bijdrage om de wereld een beetje beter te maken.^BB Problematiek 1 Anne van aer wai: 'Als er niet snel wordt ingegrepen, blijft er straks steeds minder geschikte landbouwgrond over om producten i te verbouwen. En dat terwijl de wereldbevolking ondertussen hard Aha 4 Maar wat is dat precies, duurzaam? 'Om dat te kunnen bepalen, stellen we altijd een aantal vragen', begint Anne van der Wal, program mamanager Sustainable Trade bij Ahold en regisseur van de gehele verduurzamingope- ratie. 'Waar komt een product vandaan? En hoe wordt het geproduceerd en verpakt? Je komt er dan al snel achter dat verschillende producten ook allemaal hun eigen problema tiek hebben. Vooral in landen rond de evenaar is de situatie vaak lastig. In gebieden waar cacao, koffie en thee wordt geteeld, spelen bijvoorbeeld sociale misstanden. En bij de pro ductie van soja en palmolie zie je dat ontbos sing ervoor zorgt dat dieren hun leefgebied kwijtraken. Nu denken veel mensen waar- Bij de productie van consumptiegoederen respectvol omgaan met mensen, dieren en natuur is al decennia een gevoelig onderwerp. Maar de tijd lijkt rijp voor verandering. De wereldbevolking groeit, het klimaat veran dert, en klanten willen gewoon weten hoe het zit met de duurzaamheid van producten. Als bedrijf dat midden in de samenleving staat, vinden wij het onze verantwoordelijkheid om daar het voortouw in te nemen. Albert Heijn is dan ook de eerste supermarktke ten in Nederland die ervoor gaat zorgen dat alle eigen merk producten op een duurzame manier worden geproduceerd en verpakt. Het gaat daarbij om zowel het AH Huismerk, AH Excellent als Euro Shopper. Een gigantische operatie dus.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 4