dubbelleven Perfecte formule Remco Advocaat is teamleider bij Albert Heijn en operationeel manager bij het DUT Racing Team. Al tien jaar doen studenten van Delft University of Technology I (DUT) mee met Formula Student. Een Formule raceauto ontwerpen, bouwen en er uiteindelijk mee strijden tegen 450 concurrerende universiteiten van over de hele wereld. Aha 16 Om wat voor auto gaat het? 'Elk jaar hebben we een nieuwe auto. De huidige auto weegt 142 kilo, rijdt op bio-ethanol (energie uit organisch materiaal), zit in 3,9 seconden van 0 op 100 kilo meter en heeft een topsnelheid van 120 kilometer per uur.' te, het voorbereiden van wedstrijden, bijvoorbeeld om ons hele team én de auto op een evenement te krijgen... Het is echt een regelfunctie.' Waar zit voor jou de uitdaging? 'Mijn droom is om in de Formule 1 terecht te komen. Door in dit team te zitten, is dat een stapje dichterbij: bij de competitie lopen ook de bazen van Formule 1-teams rond. Maar de uitdaging zit 'm ook in alles goed regelen.' En gaat het goed, werken in een team? "Bij Albert Heijn ben ik sinds een paar maanden teamleider. Daarvoor heb ik een cursus leiding geven gehad. Daar krijg ik zoveel tips, dat ik als operationeel manager de mensen van het DUT Racing Team nu ook beter kan aansturen.' En de competitie? 'Elk jaar zijn er acht evene menten, over de hele wereld verspreid. Met het DUT Racing Team doen wij er mee aan twee, in Engeland en Duitsland. Het mooie is dat het niet alleen om snelheid gaat, voor een derde is het een ontwerpcompetitie. Wij zijn allemaal aankomend ingenieur. Dan is het leuk om je ontwerp te verdedigen tegenover grote bedrijven als Airbus, Audi en BMW.' i ^WaEÜQQj? Wij zijn 59 studenten. Negen man management, waaronder ik, zijn een jaar met hun studie gestopt, de andere vijftig studen ten doen het in hun vrije tijd. Het hele project houden we in eigen hand: er komt geen docent bij kijken.' Wie: Remco Advocaat (23), 5e jaars student Luchtvaart- en Ruimtevaarttechniek Wat: TL VK, AH XL 1623 Rotterdam Waar: www.dutracing.nl Staan jullie aan de top? We staan 15e op de wereldranglijst. Er zijn in totaal 450 teams. Begin augustus hebben we de Formula Student Ger many gewonnen, op het circuit van Hockenheim!' Wat doe je als teamleider bij DUT? "Ik doe alles wat niet direct met de auto te maken heeft: sponsoring, contacten met de sponsors, de websi-

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16