Ik eet het beter M* beter Gezonde pauzehap? Gezond eten is niet alleen goed voor je gezondheid, maar ook nog eens leuk en lekker. Deze boodschap wil Albert Heijn meegeven aan kinderen van groep 6, 7 en 8 van de basisscholen in Nederland. Het Ik eet het beter-programma is met KlasseLunch al een bekend begrip binnen vele basisscholen. Nu komt er een nieuwe activiteit bij: 'De gezonde pauzehap'. aCX 7 Aha In de vakantie eten kinderen niet altijd even bewust. Om de leerlingen van groep 8 op een leuke manier te stimuleren om weer een gezond voedingspatroon op te pakken is 'De gezonde pauzehap' ontwikkeld. Deze activiteit vindt vlak na de schoolvakantie plaats en is gericht op gezonde tussendoor tjes op school. Doe-magazine De leerlingen van groep 8 gaan op school en thuis aan de slag met een educatief doe-magazine. Zo leren ze onder meer waarom bruin brood gezonder is dan wit brood, en staan er puzzels in en recepten voor een lekkere gevulde broodtrommel of traktatie. De ingeschreven scholen halen de magazines gratis af in de winkels. Naast het magazine krijgen ze ook een boodschap- penpakket met gezonde pauzehappen voor de hele klas. Bijdragen aan een gezonde buurt 'Ik vind het erg belangrijk dat kinderen weten dat gezond eten ook erg lekker kan zijn', vertelt SM Paul Reinhard van AH 1810 in Heerhugowaard. 'Met de Klasse- lunch is al een goed begin gemaakt en ik denk dat de Pauzehap een succesvol vervolg zal zijn. Kinderen krijgen steeds minder vaak een broodtrommel en fruit mee naar school, en eten in plaats daarvan ongezonde snacks en energy drinks. Terwijl een zelf gemaakt pauzehapje vaak nog lekkerder en zeker gezonder is. Met de gezonde pauzehap draagt Albert Heijn een steentje bij aan de gezondheid van de buurt.' Gezond Nederland Het Ik eet het beter-programma is ont wikkeld door Albert Heijn en het biedt ba sisschoolleerlingen lesprogramma's over gezonde voeding. Binnen dit programma organiseert Albert Heijn elk schooljaar verschillende initiatieven om kinderen van groep 6, 7 en 8 aan te zetten gezonder te eten. Zo kregen eerder dit jaar 137.000 leer lingen van groep 8 een gezonde KlasseLunch en 111.000 leerlingen van groep 6 en 7 deden mee aan de Proef- en Smaaklessen. Wat zit er zoal in? - AH Volkoren ontbijtkoek gesneden - AH Rijstwafel kaas - AH Krentenbollen - AH Mandarijnen - AH Zoete kleine appeltjes - AH Cherrytomaten

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 7