netwerk OR* COMMISSIE SOCIAAL BELEID Deze zomer vond de eerste bijeenkomst van de Blauwe Kamer plaats. De Blauwe Kamer? De ondernemingsraad heeft sinds kort een Commissie Sociaal Beleid die zich bezighoudt met arbeidsomstandigheden. De commissie heeft drie speerpunten benoemd voor de komende periode. Tineke de Roo Aha 6 De Blauwe Kamer is een initiatief om ervaren super marktmanagers de kans te bieden kennis en erva ring kunnen delen. Een vierjaarlijks netwerkmoment waarop informatie kan worden uitgewisseld en ieder zijn over haar verhaal kwijt kan. Woensdag 16 juni was het zover: In een sfeervolle, oranje versierde tent in Zeist kwam 'De Blauwe Ka mer' voor het eerst bij elkaar. Ruim 70 supermarkt managers waren bij deze aftrap van het netwerk aanwezig. Een korte presentatie van het bestuur; bestaande uit Mariolieke Emmerich, Rick Keur; Cor Tomassen en Lucas Schoonebeek, volgde. De aftrap bleef die middag niet tot enkel praten be perkt. Onder begeleiding van Fit Fun konden de supermarktmanagers kiezen uit een clinic volleybal, frisbee en tai chi. In de stralende zon werd actief gesport In het bijzijn van Cees van Vliet werd de succesvolle middag, onder genot van een drankje, afgesloten. Lid worden? Iedere ervaren supermarktmanager kan lid worden van De Blauwe Kamer Vdor informatie of aanmelden mail ervaren.sm@ah.nl. Sociaal Jaarplan. De Commissie Sociaal Beleid vindt dat zoveel mogelijk medewerkers op de hoogte moeten zijn van het sociale beleid binnen AH. Bijvoorbeeld door het presenteren van een sociaal jaarplan waarin staat welke regelingen er zijn en hoe je er gebruik van kunt maken. De commissie gaat hierover in gesprek Werk en privé. De OR wil graag duidelijkheid in de regels die er zijn voor zorgverlof en mantel zorg. Mensen worden ouder, maar hierdoor neemt ook de zorg voor ouders of familie toe. Hoe kunnen medewerkers bij Albert Heijn gebruik maken van man telzorg- of zorgverlof? De OR wil graag dat hier meer duidelijkheid over komt zodat medewerkers kunnen kiezen voor dit type verlof. De sociale commissie neemt het initiatief om in gesprek te gaan met de organisatie over dit onderwerp. Opleiden en ondersteunen. De commissie wil graag inzicht in de ontwikkeling van de opleidingstrajecten binnen Albert Heijn. Hoe staat het bijvoorbeeld met Aansprekend Team Lei derschap? Of hoe ondersteunen wij medewerkers wanneer zij in de toekomst langer moeten doorwerken, tot hun 67ste? De Commissie Sociaal Beleid zoekt nauwe samenwerking met de Centrale OR omdat regelingen voor alle mede werkers van Ahold Nederland centraal ontwikkeld worden. De OR van Albert Heijn neemt het initiatief om over specifieke Albert Heijn onderwerpen in ge sprek te blijven.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 6