dubbelleven Kersenkoorts 4 Als kind was ze al de hele zomer in de boomgaard van haar ouders te vinden. En zodra de temperatuur stijgt, slaat bij Silvia nog steeds de kersenkoorts toe. Inmiddels heeft ze haar eigen bomen. Precies zoals dat hoort als je midden in de Betuwe woont. kfi "Wii f mk¥mêt w/ Aha 16 Altijd handig zo'n kersenspecialist! Mooie oogst dit jaar? bsoluut. Door de vele zon doen de kersen het bijzonder goed. In totaal staan er zo'n 200 bomen op ons perceel. Ik heb twaalf verschillende ker sensoorten waaronder de 'Silvia' die ik eigenlijk alleen vanwege de naam heb aangeschaft, maar die nog erg lekker is ook. In mijn boomgaard groeien vooral grote, zoete kersen. En ze hebben allemaal hun eigen rijpingstijd waardoor ik ze soort voor soort kan oogsten. Alles bij elkaar ben ik daar zo'n week of tien mee bezig.' een dagje meeplukken. Maar op zich kan ik het grootste deel prima in mijn eentje af. Dat was ook de opzet toen ik er tien jaar geleden mee begon. Het is en blijft een hobby.' Wie eten al die kersen op? 'We wonen pal langs een dijk waar veel toeris ten over fietsen. Op een groot bord in onze tuin kunnen ze zien dat wij kersen en kersenjam verkopen. Als kind verkocht ik al de kersen van mijn ouders.' Ladder op, ladder af... 'Nou, echt een lange ladder heb ik helemaal niet nodig. Ik heb bewust voor lage boompjes gekozen zodat een klein trapje volstaat. Daarbij is het makkelijker om netten over de boomgaard te spannen zodat de vogels niet bij de kersen kun nen. Mijn vijf broers vinden het overigens maar niets, die kleine boompjes. Zij zeggen nog steeds dat ik gewoon hoogstambomen had moeten aanplanten.' Jouw broers plukken ook? 'Ja, samen met hun gezinnen helpen ze nog altijd met de oogst van de grote kersenboomgaard van mijn ouders, waar uiteraard nog steeds hoog- stammen staan.' En jij? Krijg jij nog hulp? 'Mijn man en twee kinderen helpen 's avonds zo nu en dan mee. En soms komt een vriendin 'Alleen werk ik niet op de AGF-afdeling, zoals je misschien zou verwachten. Ik sta achter de counter van Delikaas en Brood. Eerlijk gezegd vind ik dat ook veel leuker, zo'n eigen winkeltje in de winkel. En omdat ik parttime werk, houd ik 's zomers nog genoeg tijd over voor mijn boom- Wie: Silvia Boon - van Sterkenburg (41) Wat: Verkoper Delikaas en Bakkerij Waar: AH 1445, Culemborg

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16