over de grens ren werken ha Onze Beesies veroverden de afgelopen maand niet alleen het land en het hart van de klant, ook op het internet vonden de grootste supporters van oranje gemakkelijk hun weg. Veel collega's veranderden hun Hyvespagina in een echte Beesiepagina en maakten daarmee kans op het winnen van een prijs. De prijzen Dit zijn de gelukkige winnaars! In de ban van Beesie Aha 16 *3 Bfi) 17 Aha Elanden in de tuin En daar zitten ze dan: twee ambitieuze Nederlan ders met een zware taak in het hoofdkantoor in Oslo dat aan het eind van een gemiddelde werkdag zo goed als uitgestorven is. Maar er wordt zeker voor uitgang geboekt. Onlangs is de honderdste Rimi om gebouwd, en de bedrijfsresultaten zijn in het laatste kwartaal van 2009 en in het begin van 2010 sterk verbeterd. Daarbij heeft Noorwegen als land toch ook zijn voor delen, beamen beide expats. Zo woont Paulo met zijn Portugese vrouw en twee dochtertjes aan de rand van Oslo, op nog geen vijf autominuten van het centrum, maar voor hun gevoel toch al midden in de natuur. En de woonsituatie van Ton is vergelijkbaar Met zijn vrouw en drie kinderen is hij neergestreken in Baerum, een plaatsje aan de rand van de hoofd stad. Ze hebben daar een enorme tuin waar zo nu en dan elanden doorheen wandelen. Het overwel digende uitzicht op het Oslo-fjord maakt het plaatje compleet. Na de stress op het werk, is het thuis of in de directe omgeving dus prima ontspannen. Precies zoals dat hoort, daar in dat hoge noorden. delde inkomen is zo hoog dat Noren de op zich forse winkelprijzen in principe gemakkelijk kunnen betalen. Maar nee, ze geven hun geld liever uit aan een boot of een hütte, een tweede huis. De prijs van levensmid delen doet er dus echt toe. Omdat klanten zich door koopjes laten leiden, doen vooral discountformules het goed. Aan het eind van de rit is er maar weinig te verdienen. Dat betekent dat je als supermarktketen ontzettend op je kosten moet letten. Een kwaliteits supermarkt als Albert Heijn is hier dus gewoon niet winstgevend.' Met de nodige Nederlandse voortvarendheid werd er een actieplan opgesteld en de uitvoering daarvan is inmiddels in volle gang. Zo bouwt ICA alle bestaande Rimi-winkels om naar een nieuw, succesvol con cept. Daarnaast worden 150 bestaande ICA-winkels eveneens omgebouwd naar de discountformule. En om kosten te besparen, heeft het bedrijf vorig jaar afscheid moeten nemen van 220 medewerkers op het hoofdkantoor. Verder is er een nieuw IT-systeem geïntroduceerd om efficiënter te kunnen werken en komen er meer eigenmerkproducten omdat die on der de streep meer opleveren. Privé-werkbalans Het roer is dus flink omgegooid, maar het blijft span nend. Ondertussen zitten de concurrenten namelijk niet stil. Eerder ditjaar hebben zij met grote prijsacties de wind toch wel flink uit de zeilen van ICA gehaald. En omdat ICA momenteel volop investeert in de nieu we discountformule, zijn er weinig financiële reserves voor een grootscheepse tegenactie. Bovendien maakt de manier waarop Noren werken het ook moeilijk om snel te kunnen manoeuvreren. Paulo vindt het vooral lastig dat iedereen altijd alles wil weten. 'Je moet iedereen voor elke bespreking uitnodigen, zelfs col lega's die eigenlijk helemaal niets met het onderwerp te maken hebben. Doeje dat niet, dan krijgje meteen spanningen.' En dan is er nog de enorme welvaart van het land. Volgens Ton heeft de hoge levensstandaard ook duide lijk invloed op de manier waarop mensen in het werk staan. 'Gek genoeg lijkt Noorwegen totaal geen last te hebben van de huidige economische crisis. Hier in Oslo is nog werk genoeg. Daarbij houden Noren de balans tussen werk en privé heel goed in de gaten. Ze werken hard, maar om uiterlijk vier uur gaan ze toch echt naar huis. Ook nu we alles op alles moeten zetten.' FORMULES: 263 ICA Naer (gemakswinkels), 77 ICA Supermarked (kwalitatieve full service supermarkt), 25 ICA Maxi (grotere winkels met food en non-food) en Rimi 250 (discountwinkels) RELATIE MET AHOLD: In 2000 ging Ahold een joint venture aan met ICA en werd toen ook voor 50 procent eigenaar. En sinds 2004 heeft Ahold een meerderheidsbelang van 60 procent. De overige 40 procent van de aandelen is in handen van het Zweedse Hakon Invest. Beesie! Pimp je Hyves-profiel met de Beesiepimp of installeer de Beesiegadget en stuur ons een voorbeeld van je gepimpte pagina. Dat was de inzet van de Beesie prijsvraag in Aha 6. Onder de inzendingen werd verloot: Een van de vijf passe-partouts (doorlopende toegangsbewijzen) voor twee personen voor alle kwalificatiewedstrijden van Nederland voor het EK in 2012. Een van de vijf zeldzame grote Beesies. Zeldzame Grote Beesie Iris van Grootel AH 1151 Leidschendam Leon van der Meulen AH 1121 Drachten Esther Kiiemel-Brinkman AH 1486 Leeuwarden Ingelotte de Bont AH 1596 Hellevoetsluis Mathijs Vos AH 1643 Groesbeek Passe Partout EK kwalificatie Tim van der Horst AH 1069 Oegstgeest Wouter Kranenburg AH 1361 Aalsmeer Imelda Wirken AH 1174 Breda Bastiaan Boshoeve AH 1220 Zwolle Mandy Switzar AH 1530 Den Haag De winnaars van de Zeldzame Grote Beesies hebben de prijs al thuisgestuurd gekregen. De winnaars van de passe-partouts worden gebeld voor een afspraak over het toezenden van de prijs. Aha ontving veel leuke Beesiefoto's via aha-magazine@ah.nl. Zoals deze! Therese Vlasveld, medewerker verkoopklaar AH 1521 Tilburg is een ware WK Beesiepromotor. Bij AH 1287 Den Haag droeg de oranjegekke caissière Louise Batens (links) een heel Beesie orkest op haar hoofd en versierde medewerker verkoopklaar Sandra Visser haar Beesies versiert met ledlampjes. De kleinste supporters zijn ook gek op Beesie. Zo ook Jessy, de kleindochter van Lian Vermeer, allround magazijnmedewerker, team 8065, DC Tilburg Zelfs Binkie, de kat van een vriendin, loopt er mee weg! Corinne Mande-Dzincielewski, Ahold.J Meer foto's? Kijk op AH Plaza, Deze Week digitaal.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 9