ozitdatzo managerRKZaandam: Makkelijk kiezen voor verantwoord. Hoe herken ik het? v Ook letten we op... En op Samenwerking met WNF Het is goed om één a twee keer per week met name vette vis te eten want^ in vette vis zitten gezonde vetten. Maar over vis bestaan nogal wat vragen.^ Is er wel voldoende vis in onze zeeën? En wat is dat eigenlijk,duurzame vis? En hoe herken ik dat in de winkel? Wat is er aan de hand? Wat doen wij? 11 Aha Chantal Wijnbergen, CAM Jasminka Zecic (50), vis en kip: 'Er is veel ondui delijkheid over goede en foute vis. We proberen klanten te helpen door te kiezen voor het gemakkelijk herkenbare MSC-gecertificeerde AH puur&eerlijk duurzame vangst. Op alle verpakkingen verse vis staat een verwijzing naar onze website, waar alle informatie per vissoort te vinden is. Zo kun je een bewuste keuze maken voor de vissoort die je wilt eten.' WWF: 'Het Wereld Natuur Fonds werkt aan het herstel en de bescher ming van een gezonde levende zee. Door het verbeteren van vangstme thoden, door voorlichting aan de consument en door het verduurza men van het aanbod in supermarkten. Albert Heijn is daarin een belangrijke partner met een grote klantenkring en dus een groot bereik.' ch puur eerlijk Bij alle vis van Albert Heijn spannen we ons in voor duurzame visserij. Onze visproducten van onze AH puur&eerlijk duurzame vangst, zijn gemakkelijk te herkennen aan het MSC- merk voor duurzaam gevangen vis. Daarnaast hebben we ook biologische producten in ons assortiment zoals verse zalm en garnalen. Onze leveranciers in de keten voldoen aan de hoogste kwaliteitsstandaarden en zijn voorloper op het gebied van voedselveiligheid en duurzaamheid. De visstanden van overbeviste of kwetsbare soorten. We vermijden die soorten in het assortiment of zoeken naar een duurzamer alternatief. Het vangstgebied van onze kleine roze garnalen is pasgeleden gewijzigd. In plaats van in gebied X vangen we de garnalen nu in gebied Y. We hebben dit jaar biologisch gekweekte garnalen, gerookte en verse zalm geïntroduceerd. En in 2010 stoppen we, na de introductie van een alternatief, met de verkoop van paling, een ernstig bedreigde diersoort. De vangst- en kweekmethoden. Onze IJslandse witvis (vooral kabeljauw) vangen we via lijnvisserij. De kans dat je onbedoeld andere vissen in je net vangt wordt dan zo klein mogelijk. Bij het vangen van tong vermijden we vangstmethoden die de bodem beschadigen. Met het Wereld Natuur Fonds hebben we afspraken gemaakt over het (niet) voeren van bepaalde vis en vissoorten, het in kaart brengen waar onze vis vandaan komt en het stimuleren van verbetering in de samenstel ling van ons assortiment. Samen met onze leveranciers werken we aan projecten om de vangstmethode of duurzame kweek van specifieke soorten te verbeteren. Over de hele wereld wordt er gekeken of er nog wel voldoende vis zwemt. Is dit niet het geval dan wordt afgesproken hoeveel vis er nog gevangen mag worden en worden vissers en havens gecontroleerd. Tbch blijft er sprake van een zorgwekkende situatie. Er wordt nog steeds teveel gevist en vaak worden an dere vissoorten meegevangen die vervolgens sterven. Ook worden sommige soorten vis gevangen met een boomkorkotter: een visnet dat met een stalen pijp en kettingen over de grond sleept en veel schade aan bodemleven kan toebrengen. Albert Heijn spant zich in voor duurzame vis. Al 23 visproducten dragen het Marine Stewardship Council-keurmerk (MSC). Dit is het meest strenge, onafhankelijke keur- 'In ons duurzamevisbeleid zorgen wij ervoor dat we samen met onze leveranciers continu op zoek zijn naar duurzamere alternatieven. Soms kun nen we snelle of makkelijke stappen maken, soms is het verduurzamings- proces moeilijk. Belangrijk is dat we voortgang blijven boeken.' Vis verkoopt goed bij ons. We hebben bijna geen afboekingen, ondanks de korte codes op de meeste vis. Populair zijn pangasius, kabeljauw, zalm en haring. Ik kies voor kibbeling en mijn dochter tilapiafilet.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 6