zomer KRACHT trots op Mm Langs werelderfgoed Winkels en distributie, hoofdkantoor Zaandam Wa Mark van de Pol, allround magazijnmedewerker, Team 8069 DC Tilburg Aha 6 em (20) op de AGF-afdeling, dochter Gioia (18) bij de Bakkerij. Beide verkopers met een vast contract volgen naast hun baan een studie. Moeder Aduccia is zo trots als een pauw! In de winkel waar Aduccia de Leeuw vroeger caissière was, AH 1394 Eindhoven, werken nu haar kinderen. Zoon 7 Aha Ik ga op vakantie naar.en neem mee Ik ga op vakantie en neem mee... 'Monica en ik nemen onze zonen Bas (9) en Jaap (11) en mijn ouders mee naar Costa Rica. Natuurlijk gaan de zwembroeken mee maar het kan er ook flink regenen dus daar zullen we ook rekening mee moeten houden!' Het wordt vast een bijzondere zomer want... 'We vinden het leuk en spannend om een avon tuurlijke reis te maken in een land met een totaal andere cultuur. De kinderen verheugen zich op de jungle en het strand.' Ondertussen op het werk... 'In de winkels en de distributie gaat alles natuurlijk gewoon door. Dat betekent dat we de vervanging ruim van tevoren goed geregeld hebben. Collega's weten dat ik het ook niet erg vind om tijdens mijn vakantie af testemmen in het geval van uitzonderlijke situaties. Maar gelukkig komt dat niet vaak voor.' Wat hoop je te vinden op de plek van bestemming? 'Ik vind het vooral fijn om een paar weken intensief samen met het gezin in een prachtige, onbekende omgeving te zijn. Costa Rica is niet veel groter dan Nederland en je kunt er prima zelf een auto huren. We gaan zoveel mogelijk van het land zien.' 'Mijn fotocamera gaat absoluut mee. We bezoeken ieder jaar monumenten die op de UNESCO werel- derfgoedlijst staan dus dat willen mijn vriendin en ik zeker vereeuwigen. In elk land waar we geweest zijn hebben we geprobeerd om zoveel mogelijk monumenten die op die lijst staan te bezoeken. Zoals de pyramides en de sfinx van Gizeh in Egypte, de Medina van Tunis in Tunesië en de verscholen stad Petra in Jordanië.' Het wordt vast een bijzondere zomer want. 'We gaan voor het eerst niet vliegen maar met de bus. We bezoeken nationaal park de Plitvicemeren in Kroatië. Dat zijn de mooiste watervallen van Eu ropa. Ook gaan we naar het historisch complex van Split, de historische stad Trogir en de St. Jacobus- kathedraal in Sibenik.' 'We gaan altijd in het naseizoen op vakantie. Wij hebben geen kinderen en hoeven dus niet in het hoogseizoen weg. Dat scheelt uiteraard ook weer in de kosten en ik help er mijn collega's mee die wel kinderen hebben en wel in zomermaanden vakantie moeten opnemen. Dat regelen we in ons DC allemaal erg goed onderling!' 'Mooi weer. Ik heb het wel gehad met het matige weer wat we tot nu toe in ons eigen land hebben gehad!' Ik ga op vakantie naar...en neem mee. 'Mijn opa en oma, ouders, vier zusjes en vijf broers. We gaan allemaal naar Rabat, de plaats aan de kust waar mijn opa en oma vandaan komen.' Het wordt vast een bijzondere zomer want... 'Mijn nicht gaat trouwen in de mooie plaats Oujda. We verwachten zeker driehonderd gasten. Ik heb al speciaal jurken laten maken in Nederland voor dit grote feest.' Ondertussen op het werk. 'Zijn er genoeg collega's die zorg dragen voor de afdeling verkoopklaar. Ik heb ook al weer een paar nieuwe gezichten in de winkel gezien, extra vakantiemedewerkers' Wat hoop je te vinden op de plek van bestemming? 'Strand, zon en stad. Ik heb er een jaar naar uitgekeken, ik kan niet wachten!' Djem doet de opleiding recreatie bij het ROC: hjj wil later een eigen camping beheren, het liefst in Spanje. Gioia gaat ditjaar voor haar diploma schoonheidsspe cialiste, wil zich daarna op een specialisatie storten en uiteindelijk fysiotherapie studeren. Aduccia: 'Ze volgen hun opleiding allebei versneld en doen ontzet tend hun best. Het zijn harde werkers.' Diem gaat naar China Djem werkt ruim vijfjaar bij AH 1394. Voor zijn oplei ding heeft hij twee keer een stage van vier maanden in het buitenland gelopen, nu is hij ingeloot voor een stage van drie maanden op de wereldtentoonstelling in Shanghai, van 25 juli tot en met 4 november. 'Na zijn eerste twee stages mocht hij gewoon weer bij Al bert Heijn aan de slag en straks, na China, ook.' Gioia stelt hoge eisen Gioia gaat elke zaterdag vroeg haar bed uit om voor klanten broodjes te bakken. Ze stelt hoge eisen aan zichzelf en weet precies wat ze wil. 'Al verschillende keren is ze gevraagd om bij een parfumerie- of kle dingzaak te komen werken, tegen een hoger salaris. Maar zolang ze leert wil ze bij Albert Heijn blijven. Ze gaat er voor haar plezier naartoe.' Alles op eigen kracht Aduccia is ontzettend blij met haar kinderen. 'Er is een moeilijke tijd geweest waarin de kinderen het echt op eigen kracht hebben moeten doen. De juiste keuzes maken met de hoop dat de consequenties daarvan goed uitpakken. Ze zijn nooit bij de pakken neer gaan zitten en staan positief in het leven. Ook in die periode dat er in ons gezin door gezondheidsproblemen geen hulp voor hen was. Ze werken hard aan hun eigen geluk, op eigen kracht. Dat vinden zij normaal, maar het is niet altijd vanzelfsprekend of vanzelfsprekend geweest. Als moeder ben ik dus ook enorm trots op ze!'.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 4