dubbelleven Ren, ren, ren! 1 4 1 fa Peter Smit doet dit jaar voor de tiende keer mee aan de Dam tot Dam Businessloop(mét het team van Albert Heijn), maar heeft ook verschillende marathons en andere loopevenementen achter de rug. Peter gaat voor hardlopen,_ liefst voor een goed doel! Aha 24 irfii L A» Jka, 1 L7mJ W u. Altijd al zo'n fanatieke loper geweest? 'Eigenlijk pas sinds 1999. KWF Kankerbestrij ding bestond 50 jaar en in het kader daarvan was er een sponsorloop. Samen met een groep Albert Heijn-collega's, ook van andere filialen, heb ik meegedaan. Echt fanatiek had ik er niet voor getraind, maar uiteindelijk heb ik toch het hele stuk uitgelopen. En: 150 gulden voor de kanker bestrijding opgehaald.' En je hebt nog steeds de smaak te pakken? 'Zeker, maar het liefst voor een goed doel: dat geeft me de kracht om een loop vol te houden. Ook omdat veel familieleden en bekenden aan kanker zijn overleden.' Op welke loop blik je met extra veel plezier terug? 'De marathon van Athene, in 2007. Een kick! Ik had altijd gezegd dat ik die marathon als eerste wilde lopen, en toen ik 12,5 jaar bij AH 8742 werkte, kreeg ik 'm als jubileumcadeau van mijn vorige baas cadeau: tenminste, de reis naar Athene plus een startbewijs.' En, ook helemaal uitgelopen? 'In 4 uur, 41 minuten en 39 seconden! Wel kreeg ik met 40 kilometer een enorme inzinking. Alle vermoeidheid zakte in mijn benen en ik ben even gaan wandelen. Tbt ik tegen mezelf zei: je bent gek, je wordt gesponsord! Toen kreeg ik zó'n adrenalinestoot, dat ik mijn pijngrens kon verleggen. Maar eenmaal in het Olympisch Stadion klapte ik in elkaar.' Waar ga je nu voor? 'Ik heb een blessure aan mijn hamstring gehad, maar als het lukt doe ik dit jaar weer mee met de Dam tot Dam Businessloop. En over twee jaar, in de periode van de Olympische Spelen - maar dan wel als recreant, wil ik de marathon van Londen lopen.' Wie: Peter Smit (38) Wat: Medewerker verkoopklaar, Kwaliteits medewerker Waar: AH 8742 Koudekerk aan den Rijn 1 - m

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 13