trots op! DEJORDAAN •"mkela 'AN Dn A AM Willem Maats (55) is supermarktmanager van AH 8684 op de Elandsgracht in de Amsterdamse Jordaan. Willems directe leidinggevenden zijn neef Freek (37) en nicht Ma (41) Lindeman. Een ondernemersfamilie die dit jaar 140 jaar in het vak zit. Een unicum. En een van de redenen voor Willem om trots op hen te zijn. VInr: Willem, Freek, klant, Mary en achter Peter en zoontje Mees. Van de eerste... In 1869 begon Simon Lindeman met een aardappel- handel op de hoek van de Elandsgracht. De handel werd uitgebreid met groente en fruit en in de jaren '30 kwamen er verschillende filialen bij. Allemaal onder de naam Lindeman. Sinds tien jaar is de familie fran chisenemer bij Albert Heijn. Tot de vijfde generatie Freek en Mary zijn de vijfde generatie Lindeman. Het ondernemen zit hen in het bloed. Als kind liepen zij al in de winkel mee en tot vorig jaar deden ze samen de Elandsgracht, een van de vijf Amsterdamse Albert Heijn-vestigingen van de familie Lindeman. De con stante drukte in de winkel, die zeven dagen per week geopend is, vroeg om extra hulp. Willem werd aange trokken als supermarktmanager. Willem: 'Al is het nu wat rustiger voor hen, toch zijn ze er allebei altijd. Hoe zij met de winkel bezig zijn, daar kan ik alleen maar respect voor hebben. Mary woont aan de overkant. Als het nodig is, komt ze zelfs op haar vrije momenten binnenrennen om bij te springen.' En dan is ze ook nog verantwoordelijk voor de me dewerkers. Met 150 man heb je een redelijke in- en uitstroom. Mary doet de intake en helpt nieuwkomers op weg. Freek trekt de kar achter de schermen. Vboral beleidsmatig en commercieel blinkt hij uit. Hij leeft voor de winkel en wil altijd nét weer beter zijn. In en buiten de winkeliersvereniging heeft hij vele contac ten, zoals met de gemeente. Mary, hij en ik zijn nu de Drie Musketiers van de Elandsgracht: samen één.' Feest in de Jordaan 'Het 140-jarig bestaan wordt groots gevierd met proe- verijen en uitdeelacties, minuten gratis winkelen, op tredens van zangers, het Amsterdamse volkskoor en een Oosterse buikdanseres. Ondertussen draait de winkel gewoon door.Ik ben apetrots op Mary en Freek, en maar wat blij dat ik bij deze ondernemersfa milie werk.' Oude klantenacties herleven. Klant Anna draagt een schort uit de Lindemantijd met een vrijgezellenmandje; ze won hiermee i een appeltaart! Khadija El Ouardi en Sadhana Mohan: De familie staat altijd voor je klaar. Het is gezellig om hier te werken en je ziet de winkel "groeien De winkel op de eerste plaats Mary is het gezicht van de winkel. Willem: 'Zij kent alle vaste klanten en heeft altijd wel tijd voor een praatje.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 7