de baan van... 2. Appels en peren 11 Aha Frank is in Agadir, Marokko. Een groep franchiseondememers is op buitenlandse studiereis en samen met senior CAM Bas Hauwert bezoeken zij groente- en fruittelers. 'Marokko is een productieland in opkomst. Veel telers verkassen tegenwoordig vanuit Spanje naar Noord-Afrika vanwege het goede klimaat en de lage kosten.' 'Het voorbereiden en monitoren van acties, goed voor ruim 20 procent van de omzet, is leuk maar lastig. Uien zijn langer houdbaar, appels en peren blijven prima in onze opslagcellen. Maar gevoeliger producten zoals aardbeien en bananen vragen veel aandacht als het aankomt op het juist voorspellen van acties. Die producten wil je zo snel mogelijk in de winkel en bij de klant thuis hebben.' 'Bij mooi weer stijgt de vraag naar zacht fruit maar duurt het even voordat de volumes beschikbaar zijn. Met de ervaring van onze inkopers in het AGF-team proberen we dit secuur in te schatten. Ook bij onze leveranciers zijn tientallen mensen enkel en alleen voor Albert Heijn bezig. Hier overleg ik met leverancier Bakker Barendrecht over ons assortiment en een AGF- barbecuepakket dat we deze zomer gaan introduceren.' Terug in Nederland, op bezoek bij Vogelaar Vredehof, een grote leverancier die exclusief voor Albert Heijn appels en peren levert, kwaliteitscontrole uitvoert en de voorraden in onze distributiecentra op peil houdt. Na commercieel overleg is het tijd voor een kwaliteitskeuring: hoe doet onze Elstar het ten opzichte van die van concurrenten? Ik ben h AH XL 1133 Zaandam om na te gaan hoe het assortment en acties in de winkel worden ervaren. Winkelkennis is heel belangrijk. Het "prei-probleem" bijvoorbeeld. Ken je dat? Een prei is groter dan het weegvlak van de kassa en daardoor missen we bij het wegen en het vaststelen van prijs/gewicht standaard zon 10 procent. Binnenkort gaan we dit probleem oplossen. Dit soort zaken moet je weten als CAM.' Frank en collega's tijdens de AGF-workshops 'AGFin VerkoopkiaarOp het programma staat kwaliteit en werken volgens het nieuwe werkproces. Na deze vruchtbare dagen kijkt Frank alvast vooruit op een spannende zomer. Het zachtfruitseizoen, het WK voetbal... en nog iets heel spannends... Ik word vader!

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 11