Goud! biljartvereniging: DOS Hattem. Zijn prestaties gingen met stond en alle span sprongen vooruit. Half maart hield hij zijn keu in de aanslag tijdens het NK Bandstoten 2010 en werd al het trainen beloond... met een gouden medaille! Geweldige prestatie, gefeliciteerd! Staat er thuis ook een biljarttafel? 'Nee, en die zou ik ook niet willen hebben. Thuis wil ik me bezighouden met mijn gezin: we hebben drie kinderen van 6, 2 en 1 jaar. Zij zijn wel alle drie meegegaan naar de NK. Het was in Bergen op Zoom, 205 kilometer van huis. 's Avonds zaten we lekker met z'n allen in een huisje in een vakantiepark.' En je collega's van Albert Heijn? 'Verschillende collega's spelen zelf ook biljart. Dat is leuk, want dan kun je er met elkaar over praten. Voor ik naar het NK ging, wensten ze me alle succes, tijdens het toernooi hadden we telefonisch contact. En toen ik met goud terugkwam, werd ik aan alle kanten gefeliciteerd. Hartstikke leukM En nu op naar het EK Bandstoten? Wat trekt jou in biljarten? Mannen onder elkaar? 'Bedankt, zover ben ik ook nog niet eerder gekomen. De weken ervoor heb alleen maar getraind: vier, vijf keer in de week. Naast mijn werk en gezin best een zware opgave. Maar toen ik eenmaal op het erepodium het Wilhelmus gespeeld werd, viel spanning van me af. De emoties en de blijdschap die toen loskwamen... Geweldig!' 'Ik speel vijfde klasse, daarin heb je geen EK. Die is er alleen voor de echte toppers van Nederland. Er is dus geen vervolg op het NK. Ik ben nu alleen wel gepromoveerd naar de vierde klasse.' 'Het is niet alleen inspanning, maar ook ontspanning. Biljarten maakt mijn hoofd leeg. Het is een leuk spelletje waarbij je nooit af hankelijk bent van weersomstandigheden: je hebt altijd een dak boven je hoofd. En daarbij komt de gezelligheid binnen de vereniging.' 'Het is niet alleen een mannensport, je hebt ook een damestak. Mijn vrouw biljart ook, en mijn moeder van 77 speelt nog steeds bil jartcompetitie. Zij is trouwens mijn superfan, mijn steun tijdens alle partijen voorafgaand aan en tijdens het NK.' Aha 16 Wie: Bert Hoogers (42) Wat: Allround medewerker AH DC Overijssel Waar: www.doshattem.net

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16