diversiteit leeftijd TOEKOMST inspiratie lang in hun functie actief maar weten ook dat dit niet vanzelf gaat. Toch nemen ze niet vaak de tijd om concreet over hun eigen toekomst als supermarktmana ger na te denken. En dat terwijl ze hun medewerkers juist volop trainen en stimuleren om door te groeien. Om op hoog niveau te kunnen blijven presteren, zullen ook su permarktmanagers zich voortdu rend moeten blijven ontwikkelen. Zij beamen dat zelf ook. Naast het bestaande opleidingsaanbod hebben zij duidelijk behoefte aan specifieke trainingen, workshops en coachingstrajecten. Leidinggevenden blijken een be langrijke rol te spelen. Over het algemeen waarderen de super marktmanagers de werkrelatie met de operationeel managers. Wel willen ze graag dat er wat meer aandacht is voor het 'per soonlijke welbevinden'. Supermarktmanagers willen hun ervaring graag delen. Niet alleen met elkaar, maar vooral ook met de rest van de organisatie. Henk Parren 13 Aha Om ervaren supermarktmanagers te helpen gemotiveerd te blijven is er een inspirerende mix van middelen voorhanden. Workshops - sinds april is een pilot gestart waarbij trainingsbureau 'In je kracht' verschillende workshops verzorgt, specifiek gericht op het inspireren en adviseren in loopbaanontwikkeling van ervaren supermarktmanagers. Individuele coaching - Het traject 'Wat wil ik, wat kan ik' verzorgt maatwerk voor ervaren supermarktmanagers door verschillende coaches. Supermarktmanagers kunnen zich hiervoor aanmelden in overleg met de leidinggevende (OM). Preventief medisch onderzoek - bestaande medische keuring voor supermarkt managers van veertig jaar en ouder. Netwerk - Een nieuw netwerk voor en door ervaren supermarktmanagers De OR van Albert Heijn beseft de noodzaak om na te denken over de toekomst. 'Veel functies worden complexer en vragen meer aandacht van ons allemaal', vertelt Henk Parren. Tevens valt te verwachten dat de pensioenleeftijd de komende jaren verhoogd wordt. Medewerkers moeten in dat geval langer in hun functie doorwerken en het is de vraag of dat voor iedereen is weggelegd. Met regelmaat bereikt ons nu al de vraag "Hoe ga ik dit volhouden" en "Wat als ik het werk straks fysiekof mentaal nietlangervolhoud?" Dathoudtin dat de organisatie moet onderzoeken hoe zij zich het best kan voorbereiden op de veranderende werkomstandigheden. Tegelijkertijd zal elke werk nemer zich af moeten vragen hoe hij/zij fit kan blijven en mee kan gaan in de ontwikkelingen. Dit vergt flexibiliteit.' Maatwerk 'Om op tijd klaar te zijn voor de toekomst is een gedegen voorbereiding nodig. Het coachingtraject "Wat wil ik, wat kan ik' is een goed voorbeeld. Het is een stuk maatwerk om de meer ervaren super marktmanagers te stimuleren en motiveren voor hun toekomst plannen binnen onze organisatie. Met de conclusies uit het onderzoeksver slag van Linda Kolk gaan wij in gesprek met de directie. Wat kunnen wij met deze resultaten? En op welke manier wordt datgene wat de supermarktmanagers in het onderzoek aangeven ook gebruikt in de bege leiding- en coachingtrajecten? Op tijd klaar zijn voor de toekomst geeft rust en vertrouwen. En de toekomst begint voor iedereen morgen al.' Petra Loohuis (45), super marktmanager AH 1401 in Oldenzaal Twaalf jaar geleden werd ons eerste kind geboren en wilde ik geen fulltime baan meer In overleg met de regiomana ger ben ik toen deeltijd, 28 uur per week gaan werken. Toen een vrij unieke en nieuwe situatie. En ja, het blijft vooral een kwestie van goed plannen en voorbe reiden. Ik doe het samen met 125 veelal jonge me dewerkers. Het is mooi om te zien hoe snel sommigen zich ontwikkelen. De goud haantjes stimuleer ik om vooral bij ons te blijven wer ken. Zelf probeer ik ook telkens nieuwe uitdagingen te vinden. Toch blijft het lastig om een pas op de plaats te maken en over je toekomst na te denken. Positieve feedback van leidinggevenden helpt daarbij. Ik heb ab soluut de ambitie om een nog betere supermarktma nager te worden! Of ik lid word van het netwerk? Het lijkt me heel leerzaam.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 13