lu1 T* Linda Kolk, destijds student On derwijskunde, startte vorig jaar als stagiaire op de afdeling Labour Affairs. Samen met haar begeleiders, Herma Nauta (coördinator diversiteit) en Heleen Vink (HR Winkelorganisatie), deed zij onderzoek naar de motivatie en inzetbaarheid van supermarktma nagers die op dat moment al minstens tien jaar in het vak zaten. Van de selectie van 78 supermarktmanagers werkten er uiteindelijk 74 mee. Een in drukwekkende respons van 95 procent. Linda rapporteerde de uitkomsten in het onderzoeksverslag: Ervaringen uit het verleden, een garantie voor de toekomst? En nee, dat verslag ligt op dit moment zeker niet ergens in een la. Als adviseur bij de afdeling Learning is Linda zelf direct betrokken bij de vervolgacties. Over het algemeen zijn ervaren supermarktmanagers tevreden met hun functie. Ze zijn ook nog goed in staat om alle werkzaamheden binnen werktijd te verrichten. Maar door de verruimde openingstijden en de toege nomen criminaliteit voelen ze wel een constante verantwoordelijkheid voor de winkel, ook vaak in hun vrije tijd. Supermarktmanagers zien zichzelf nog Cor Tomassen (48), supermarktmanager AH 1483 in Bloemendaal 'Na zeventien jaar Amsterdam be gon ik vijf jaar geleden hier in Bloemendaal. Ja, het publiek is hier wel wat kritischer; maar ik heb vroeger de hotelschool gedaan en daar wordt klantvriendelijk heid er zo'n beetje ingestampt. Het is een spel dat ik met veel plezier speel. Natuurlijk: ik heb ook wel- eens een baaldag. Toch zie ik me dit nog wel vijftien tot twintig jaar doen. het supermarktwerk bevalt me prima. Het onderzoek zette me wel aan het denken. Wat ik mis is regelmatig contact met andere ervaren supermarktmanagers. Samen met drie andere super marktmanagers hebben we nu een netwerk opgezet en een bestuur gevormd. Het doel is om kennis op te doen, informatie en ervaringen uit te wisselen, je verhaal kwijt te kunnen en je netwerk te vergroten. Op 16 juni is de officiële aftrap en daarna organiseren Mis de eerste landelijke netwerkbijeenkomst voor ervaren supermarktmanagers niet en reserveer de middag van 16 juni aanstaande in je agenda. Vanaf 8 mei kun je je via AH Plaza aanmelden voor deze bijeenkomst en vind je meer informatie over de exacte locatie en het programma. Resultaten en wensen

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 12