30 minuten 17.30 - 18.30u Chinees Opvallend! 'k Wat eet jij?. 1 De gemiddelde bereidingstijd ligt nu op 30 minuten (in 1997 was dat nog 33 minuten), we zijn dus sneller gaan koken. Twee van de drie huis houdens eet tussen half 6 en half 7. De populairste afhaalmaaltijd is geen patatje maar chinees. 43% van de ondervraagden eet nooit een kant-en-klaarmaaltijd Soep als voorgerecht is steeds minder in trek Als toetje eten we het allerliefst yoghurt (28%), fruit (23%) en vla (21%) 46 drinkt vooral kraanwater bij het eten 22 minuten doen we gemiddeld over het nuttigen van een doordeweekse maaltijd 41% van de huishoudens eet bewust wel eens geen vlees 30% van de huishoudens eet zelden of nooit vis In de grote steden en onder de jongeren zien we dat mannen ook koken Landelijk bepalen vooral vrouwen nog wat er wordt gekocht en gekookt Steeds vaker halen we onze recepten en inspiratie van het internet Bij 34% van de maaltijdkeuzes is een aanbieding van invloed geweest Category manager over het onderzoek: 4. Drie collega's over eten. 'Mijn favoriete eten? Fastfood. Slecht hè?' 'Macaronischotel van m'n oma, met gesmolten kaas en paprika!' ■HV ijl c-T 'Een plak ontbijtkoek met een beker melk' 7 Aha fiiV. Wouter de Weerdt (32), category manager houdbare maaltijdcomponenten, HK Zaandam. 'Dat pasta en rijst ook standaardmaaltijden zijn geworden bevestigt ons denken. Er zijn ook nieuwe inzichten. Dat gezonder bewuster eten belangrijker wordt, maar dat er bij klanten nog weinig prioriteit ligt op minder zout eten en/of kunst matige toevoegingen. Hier ligt ook een schone taak voor Albert Hejn. Wij hebben invloed op de menukeuze van klanten (ook aangetoond in het onderzoek) en kunnen bewustwording creëren. Persoonlijk eet ik graag oosters.' Ouafa Gambou (21), ASM AH 140/! Amsterdam 'Mijn favoriete eten? Fast food. Slecht hè? Ik neem ook brood mee van thuis. Daar gaat dan halalvlees op of vlokken, hou ik erg van. Ik ben niet echt een groenteliefhebber maar verse producten zoals vis, bonen en pasta gaan er altijd wel in. En Loubia, Marokkaanse witte bonen in tomatensaus, heerlijk.' Maartje de Ruig (15), medewerker verkoopklaar AH 1353 Haarlem. 'Twee boterhammen, een pakje crackers in de pauze en weer twee boterhammen. Zo start mijn dag. In de middag thee met koekjes en 's avonds een gevarieerde maaltijd: vleesvervangers, salades, vlees, vis, groenten. Mijn vader is kok. Dat verklaart ook wat. Het allerlekkerste? Macaronischo tel van m'n oma, met gesmolten kaas en paprika!' Hans van Duijn (44), allround plus magazijnme dewerker, DC Zaandam. 'Ik start de dag graag met een plak ontbijtkoek, twee bruine boterhammen met basterdsuiker en een glas karnemelk. 's Mid dags vier bruine boterhammen met vleeswaren of kaas met een kopje soep. 's Avonds verse groenten en een lekker stukje vlees. Vroeg in de avond een bak koffie met niets erbij. Bij een biertje probeer ik ook een stuk wortel of komkommer maar een zak chips zal ik ook niet overslaan.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 7