Tekentalent r Wouter van Vugt volgt een grafische opleiding en wil straks aan de slag als illustrator én vormgever. Ondertussen tekent en ontwikkelt hij thuis ook computerspelletjes. Zoals het spel AH 1558, waarvoor medewerkers van de gelijknamige Albert Heijn in Eindhoven model stonden! Aha 16 Waar: www.woutervanvugt.nl Creatieve jongen. 'Zodra ik een potlood vast kon houden, begon ik met tekenen. Na de middelbare school wilde ik daar meer mee doen. Nu zit ik op het Sint Lucas in Boxtel, een mbo voor creatieven. Na mijn stage moet ik nog één jaar, dan ben ik klaar.' Teken eens je eigen toekomst! 'Ik hoop dat ik afstudeer en bij verschillende bedrijven werkervaring op kan doen. Uiteindelijk wil ik ooit zelf een zaak opzetten, een grafisch bureau. Qua klanten heb ik dan het liefst be drijven die communiceren met consumenten. Dan zie ik mijn werk later ook terug.' En je eigen collega's spelen de hoofdrol? 'Ja, de namen en portretten staan erbij. Ze hebben ook allemaal een alias, waarin ik hun persoonlijkheid heb proberen te vangen, én hun eigen specialiteit. De een beweegt bijvoorbeeld snel, maar schiet langzaam. De ander herlaadt langzaam, maar heeft weer producten die sneller vliegen.' En een heel speciaal poppetje.. 'Klopt. Mijn vriendin staat er ook bij, links van mij op de afbeelding (zie foto boven, red.). Ik heb haar hier ontmoet, niet in de virtuele wereld maar in het echt.bij Albert Heijn.'B Op je website zien we ook een online kleding Wie: Wouter van Vugt (19) winkel. Af en toe ontwerp ik ook kleding en schoenen die ik met mijn illustraties laat bedrukken.' Wat: Medewerker Verkoopklaar, AH 1558 Eindhoven Je hebt een Albert Heijn-computerspel gemaakt. 'In mijn vrije tijd maakte ik veel computerspellen. Dit spel bedacht ik in de kantine van de Albert Heijn waar ik een paar uur per week werk. Het schoot me zomaar te binnen. Het schap dat je normaal moet vullen, moet je nu beschermen tegen col lega's die er met hun producten op proberen te schieten. Het spel kun je gratis van mijn website downloaden.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16