duurzaamheid BEWUST EN BETROKKEN 2009 OR 'Duurzaamheid ligt heel dicht bij jezelf' Energiebesparende maatregelen, het beperken van CO2- uitstoot, afspraken over palmolieproducten maar ook over de leefbaarheid in de buurt. Welke bijdrage levert Albert Heijn aan een gezonde en duurzame samenleving? In de jaarlijkse uitgave van Bewust en Betrokken vind je een helder overzicht van ons werk op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen bij Albert Heijn in het jaar 2009. De vier aandachtsgebieden van ons duurzaamheidsbeleid komen uitgebreid aan bod en er worden enkele dilemma's besproken. Blijf op de hoogte, blijf™ Bewust en Betrokken! Duurzaam ondernemen, duurzaam eten, drinken, wonen, werken en™ meehelpen! Wat kun jij als medewerker doen? Aan het woord is OR-lid Matthijs Morra. wf 7 Aha GEMIST? Bewust en Betrokken 2009 krijg je thuisgestuurd met deze uitgave van Aha. Franchisewinkels ontvangen rond 13 maart een aantal exemplaren los in de communicatiecontainer. Nieuwe en toekomstige medewerkers vinden een exemplaar in de Introductiebox en op www.ah.nl kun je Bewust en Betrokken online bekijken. 'Misschien ken je de Albert Heijn Foundation wel: een stichting waarbij Al bert Heijn lokale projecten in ontwikkelingslanden steunt Door Afrikaanse groente- en fruitproducten aan te bieden in de schappen van Albert Heijn, helpen onze klanten honderden Afrikaanse boeren aan een inkomen en meer Zo kunnen zij een stap voorwaarts zetten. Dat is duurzaam onder nemen.' Enjj? 'Ook jij hebt veel invloed op duurzaam gedrag. Neem nu je werksituatie. Door wat vaker de fiets naar het werk te nemen in plaats van de auto en door de deur van de koelcel niet onnodig lang open te laten staan help je al de CO2-uitstoot te verminderen.' Voorkom verkwisting 'Belangrijk thema voor Albert Heijn is het verlagen van de vernietigingen. De besteleenheden (BE's) van versproducten met een lage omloopsnel heid zijn al aangepast. Jij kunt door het op tijd en altijd afprijzen van producten helpen de afvalberg te verminderen. Het is toch zonde dat producten in de prullenbak eindigen omdat wij vergeten die af te prijzen? Zo zie je maar, duurzaamheid ligt heel dicht bij jezelf.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 7