nonfood Het nieuwe AH Non-Food- assortiment kent vier categorieën: innovatief en herkenbaar.' Koken en wonen Werken en spelen Kijken en lezen Slapen en aankleden Aha 6 tO VISA Pille vult aan: 'Dit is nog maar het begin: de uitda ging is om het assortiment verder te ontwikkelen, te verdiepen en te verfijnen. Ik zie bijvoorbeeld grote kansen voor de koppeling tussen food en Non-Food. Als onze klanten plots massaal aan de ovenschotels gaan, moeten we daar direct op in spelen. Met food en Non-Food.' WARM Het 'warme' design speelt in op een van de trends in non-food: nostalgie en het verlangen naar 'die goede oude tijd'. Dit zie je onder an dere terug in het gebruik van het 'Zaans Huisje' en het gebruik van archiefbeeld van Albert Heijn op producten. Ook herleven kindertijden in deze stijl met de verkoop van de bekende 'Gouden Boekjes'. BASIS STRAK Klanten willen graag kwalitatieve, simpele producten voor een goede prijs. Die trend zien we terug in de stijlen 'basis' en 'strak'. Simpele producten zoals pannen, servies of een deegroller, in strak design onder het AH Huismerk. Een ander spel Non-Food blijft een ander spel dan food. De lead- times voor bestellingen zijn langer, want de pro ductie vindt vaak niet binnen Nederland plaats. De producten hebben een lagere voorspelbaar heid in 'overs' en tekorten. Ondanks dat er lang van te voren wordt ingekocht en de specialisten van Non-Food goed zicht hebben op de trends en wensen van de klant, blijft het exacte gedrag van klanten niet te voorspellen. Dit maakt dat er van bepaalde producten geregeld restan ten of juist tekorten zullen zijn. Over ruimte en restanten Er is een apart DC in Oosterhout ingericht voor Non-Food. Hierdoor kan Albert Heijn flexibeler omgaan met de productieprocessen en is er meer en beter overzicht op de overs en tekorten. Daarbij wordt Non-Food niet meer versnipperd aan de winkels geleverd, maar in een aparte container. Alle artikelen, ook restanten, worden met zorg behandeld. De kwaliteit blijkt al in de presentatie. In het verleden zijn er heel wat pogingen ondernomen, maar de ontwikkeling van een compleet nieuw assortiment met eigen producten onder het AH Huismerk maakt ditmaal een verschil. We gaan en blijven onze klanten verrassen! schoonmaa

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 6