'Waren alle maatregelen a nodig? Ja, alle maatregelen waren nodigt 3! Hype of noodzaak? bouillon 7 Aha pakken bestond uit M - T .m nemen op de werk- en winkelvloer? 'De registratie van het aantal ziektemeldingen vanuit de overheid stopte al na de eerste paar weken in het voorjaar van 2009. Dus was onze eigen registratie belangrijk om tijdig in te kunnen spelen op ontwikkelingen in het land. Zijn er producten waarvan we een hogere voorraad moeten aanleggen? Wat zijn de hamstergevoelige artikelen? Zal het aantal transacties afnemen door ziekte? Moeten we rekenen op een toename van thuisbezorging? Door de groei van het aantal griepgevallen in ons bedrijf goed bij te houden konden we direct aanpassingen maken en maatregelen nemen.' Stel, er was sprake geweest van massale uitval van medewerkers door de griep, wat was dan het noodscenario? 'We hebben bestaande continuïteits plannen, ook in geval van andere zogenoemde procesverstoringen. Dit is bijvoorbeeld voor replenishment en transport essentieel. De Influen- Hoe kon het team direct actie onder- Veel mensen hebben het zich afgevraagd: waren de voorspellingen overdreven of komt het door het nemen van de juiste maatregelen dat Nederland niet in een ernstiger situatie terecht is gekomen? Wellicht was er een hype in de media, maar volgens Nico de Groot is er alles aan gedaan om het geen hype binnen Albert Heijn te laten worden. Hij refereert graag aan de woorden van een rampendeskundige in een krantenartikel in de Volkskrantvan 1 augustus 2009. In december zullen we vast met z'n allen zeggen: nou, dat viel mee. Maar dan begnt natuurlijk meteen het bekende gezeur: waren alle maatregelen nodig? Ja, alle maatregelen waren nodig. Het is juist de kunst om het zo goed te organiseren, dat het lijkt alsof er niks is gebeurd.' zaplannen sluiten hierop aan. Bij uitval van medewerkers in winkels kunnen we bijvoorbeeld met de extra inzet van parttimers werken. We hebben ook vastgelegd welke winkels elkaar uit de brand kunnen helpen. Zo kun je snel schakelen. Dit heeft een paar keer plaatsgevonden.' Hoe bepaal je of een situatie om directe actie vraagt? 'We hebben vooraf de normen gesteld voor wanneer er knelpunten zouden ontstaan. Om een idee te geven: een mogelijk knelpunt voor Albert Heijn zou zijn een uitval van meer dan 10 procent van de medewerkers in een winkel.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 7