Over Nieuwe Influenza A is het afgelopen jaar veel gezegd en geschreven. Inmiddels kunnen we zeggen dat er geen sprake meer is van een epidemie. Maar de eerste vooruitzichten in augustus 2009 leken dramatisch. Om grip op griep te houden werd er een Influenzateam Wat was de belangrijkste taak van het Influenzateam? aangesteld. Een succesvolle aanpak? In november was het aantal ziektegevallen Hoe kun je grip op griep houden Aha 6 van mogelijke, maar reële scenario's. In augustus logen de prognoses van de overheid er niet om. In het ergste geval zou dertig procent van de bevolking ziek worden, verspreid over een periode van twaalf weken. 'Dat is bijna een op de drie medewerkers, een vrij ernstige situatie', vertelt Nico de Groot, voorzitter van het Influenzateam: 'Albert Heijn draagt een belangrijke verantwoordelijkheid richting de maatschappij. Voor onze medewerkers en onze klanten. Boven al wilden we voorkomen dat er onrust ontstond.' 'Zorgen voor continuïteit in de be drijfsvoering. Voor advies hebben we aansluiting gezocht bij de deskundi gen van het Centraal Bureau Levens middelenhandel en het Voorlichtings centrum van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Voor onze medewerkers hebben we een eigen campagne samengesteld: de Handenwas-campagne.' In winkels zijn geen desinfecteer- middelen voor de klant geplaatst. WINKEL DISTRIBUTIECENTRUM HOOFDKANTOOR REGIOKANTOOR met honderden winkels en tienduizenden medewerkers? 'We zijn gaan monitoren om trends en ontwikkelingen rondom griep op de voet te kunnen volgen. Het monitoren bestond uit drie onderdelen: ©Registratie ziektegevallen ©Veelgestelde vragen RIVM-rapportages. Elke maandagochtend gaven de win kels het aantal ziektegevallen door via WinkelWeb. Hierdoor konden we snel anticiperen. Bijvoorbeeld door een bericht in Deze Week te plaatsen om extra aandacht te vragen voor hygiëne. Via het Contact Center hielden we bij welke vragen binnenkwamen van winkels en klanten. Wekelijks bekeken we of er actiepunten tussen zaten en welke informatie er beschikbaar was om te delen.' Al in april 2009, in het vroege stadium van het uitbreken van de Mexicaanse griep (later genoemd Influenza A) was het voor de directie snel duidelijk dat er binnen ons bedrijf iets gedaan moest worden. Als er veel medewer kers tegelijk ziek zouden worden dan zou dit een behoorlijke uitval kunnen betekenen. Met alle mogelijke gevol gen. Zoals problemen in het transport en de uitlevering van producten, minder winkelmedewerkers op de vloer, lange rijen bij de kassa of onderbezetting in het systeembeheer op het hoofd kantoor... Slechts enkele voorbeelden Waarom niet? 'Ons uitgangspunt was dat de klant zo normaal mogelijk boodschappen zou kunnen blijven doen. Met zoveel mogelijk aanbod. Het effect van zulke voorzorgsmaatregelen voor onze klanten zou minimaal zijn.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 6