't oude postkantoor AH 1644 bekenden tegen n [Albert Heijn telt meer dan 800 winkels. Sommige zi; uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere klantenkring of een historie die hun iets extraSgeef Welkom in Nijmegen. l 3 Aha j PLAATS: Nijmegen WINKELVLOEROPP.: 713 m2 AANTAL MEDEWERKERS: 95 AANTAL KASSA'S: 8 inclusief counter, waarvan 3 stakassa's FORMULE: wijkwinkel SM: Robert Bouwman BIJZONDER Het voormalige post kantoor aan de van Schevinchavenstraat 3 is gebouwd in een tijd waarin scholing toenam en steeds meer mensen gingen lezen en schrijven. Overal werden postkantoren geopend en brievenbussen geplaatst. In 1907 startte rijksbouwmeester Cornelis Hendrik Peters de bouw. In honderd jaar is het gebouw meegegroeid met zijn tijd. Zo heeft het nu een woon- en winkelfunctie. Ondanks vele pilaren en krappe gangpaden is AH 1644 een drukbezochte stadswinkel. Ongeveer 70 procent van de klanten is scholier of student. SM Robert Bouwman: 'Klanten die grote inkopen doen zien we hier bijna niet, de meeste klanten gebruiken hier ook geen winkelwagentje. Parkeergelegenheid is er nauwelijks. Daarentegen staan klanten hier 's zondags voor de deur te dringen. Een dag later zien we veel studenten weer terugkomen van het weekend thuis met de schone was van pa en ma. En natuurlijk moet de koelkast dan weer vol.' Iedere grote stad heeft last van overlast. Ook Nijmegen kent stadse problemen waaronder overlast door drugsverslaafden, zwervers en alcoholisten. AH 1644 heeft continu bewaking rondlopen tot 22 uur 's avonds. 'Een prettig gevoel voor de klant en de medewerker. Met een fantastisch team staan we wekelijks klaar voor ruim 21.000 tevreden klanten.' n S (40 spreekt vol passie over zijn baan bij AH. 'Elke dag is anders. Dat vereist dat we altijd alert moeten zijn en inspelen op het moment. Het streven is elke dag een mooie winkel neerzetten. Onze metrages in vers zijn aangepast op ons publiek. Meer keus in panklaar, vlees, vis en overig vers. We draaien prima cijfers. De processen liggen allemaal in de ochtenduren, zodat onze klant er geen last van heeft en alle aandacht kan krijgen. Een perfecte combinatie van distributie en verkoop.' -1- werkt al 14 jaar bij AH, en sinds anderhalf jaar in deze winkel. Toen vijf jaar geleden de plannen kwamen voor deze winkel, wist ik al dat ik hier wilde gaan werken! Dit voelt nu ook echt als sfeervol, klein, knus en gezellig. Onze klanten maken ook de sfeer; de studenten zijn jong en prettig in de omgang. Het is overdag rustig, maar vanaf vier uur 's middags stromen de klanten in grote getalen binnen. Dan is het een mijn plek. Het is een heel bijzonder pand: gekkenhuis!' DE LOTTE REIJNHOUT (22). K^HI We zijn huisgenofEn IH en komen hier in ieder geval een keer in de week voor de boodschappen. Je komt hier veel andere studenten, vaak bekenden tegen, dus dat is wel gezellig. Het is een mooi monumentaal pand, dat ze op een goede manier hebben omgebouwd naar een winkel. Dat geeft een knus gevoel. Alleen zijn sommige gangpaden wat smal. Dus als het erg druk is, of ze zijn aan het vullen, dan moet je wel een beetje schuifelen door sommige gangpaden.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 3