dubbelleven Hofdame van Prinsenbeek Tijdens carnaval dragen veel plaatsen onder de rivieren tijdelijk een andere naam. Zo wordt Prinsenbeek drie dagen omgedoopt tot Boemeldonck. Sophie Reveil verruilt dan haar plek achter de kassa voor een plaats naast Prins Carnaval. Op de praalwagen. Boemeldonck? Zet je nog een feestneus op? 'Prinsenbeek heet tijdens carnaval Boemeldonck omdat we vroeger drie stations hadden, waar een boemeltrein langsreed. Verder betekent boemelen: slenteren. Boemeldonckers kunnen dat goed, zeker met carnaval. En toevallig hebben Boemeldonck en Prinsenbeek allebei 11 letters, dat is het "gekkengetal" van carnaval.' Hoe word je hofdame van Prins Carnaval? 'Alle carnavalsverenigingen in het dorp geven een aantal leden op. Zelf ben ik lid van vereniging De Vrouwkes. Uit alle aanmeldingen is de lijst van potentiële hofdames dit jaar teruggebracht naar vijftien meisjes. Hieruit kiest het BAK-bestuur (Beeckse Algemene Karnavalstichting) uiteindelijk twee hofdames.' 'Alle carnavalsclubjes hebben een eigen kleur kiel. De Vrouwkes dragen een oranje gestreepte kiel. De hofdames dragen een zwart jurkje, rode cape, hoedje en beenwarmers. Deze kleuren zijn weer afgestemd op de kleding van Prins Carnaval.' Polonaise met collega's? 'Ik werk op zaterdag als caissière, maar heb bijna de hele maand januari vrij gevraagd. Dit omdat ik het druk heb met de activiteiten voor carnaval. Gelukkig vindt mijn supermarktmanager het erg leuk en tonen mijn collega's veel interesse. Bijna iedereen in het dorp viert carnaval dus veel collega's kom ik verkleed tegen in het café.' Wat doet een hofdame? 'Vanaf 11 november tot aan carnaval zijn er allerlei activiteiten. Zo gaan we met Prins carnaval op bezoek bij zieke mensen, langs basisscholen en andere carnavalsverenigingen. Ook zijn we aanwezig bij een mis in de kerk en delen we onderscheidingen uit.' En dan is het carnaval. 'Op de eerste dag draagt de burgemeester de macht voor drie dagen over aan de Prins. Symbolisch geeft hij hem de sleutel van het dorp. Dan volgen de optochten met carnavalswagens en zitten wij op de prinsenwagen.' Wie: Sophie Reveil (19) Waar: www.boemeldonck.nl Wanneer: Carnaval 2010 - 14, 15, 16 feb.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16