Appie, de nieuwe service van Albert Heijn is al beschikbaar op de IPhone, en binnenkort ook op ah.nl en andere mobiele telefoons. Appie helpt met het maken van boodschappenlijstjes, en geeft aan wat de actuele aanbiedingen en acties zijn. Daarnaast heeft hij duizenden recepten paraat. Aha 4 Hoe ziet de wereld er in 2012 uit, en wat betekent dat voor Albert Heijn? Die vraag stond sinds begin vorig jaar centraal. In een periode van vier maanden ontwikkelde Albert Heijn een visie op hoe internet de manier waarop klanten boodschappen doen kan veranderen. Dit alles onder leiding van Jeroen Blaauw. Hij is binnen Albert Heijn verantwoordelijk voor e-business en vat de conclusie kort samen: 'In 2012 is iedereen altijd en overal online. Zelfs op plekken waar dat voorheen niet kon, zoals het vliegtuig. Daarnaast worden mobiele telefoons steeds geavanceerder. Het is tegenwoordig al lastig om een mobieltje te kopen waarmee je niét het internet op kan.' Papieren lijstjes Het feit dat iedereen straks altijd en overal kan internetten, geeft Albert Heijn nieuwe mogelijkheden om klanten te helpen bij het doen van boodschappen. Jeroen: 'Bijna alle klanten maken boodschappenlijstjes: soms alleen in hun hoofd, maar vaak ook op papier. Dat lijstje is vervolgens leidend: klanten kopen wat erop staat... en vergeten vaak wat ze niet hebben opgeschreven.' Maar hoe krijg je mensen zover om de vertrouwde pen en het papieren boodschappenlijstje te laten liggen? 'De overstap moet echt heel makkelijk zijn. Dat is en blijft onze grootste uitdaging. In de wetenschap dat de pen onze grootste concurrent was, gingen we dus aan de slag met Appie.' Met stip op één Op donderdag 12 november 2009 was het zover. Tijdens een bijeenkomst voor een aantal media maakte Albert Heijn de lancering van Appie bekend. Hoewel deze service uiteindelijk op veel meer mobiele telefoons moet werken, was de primeur weggelegd voor de populaire iPhone van Apple. Via iTunes konden iPhone-bezitters Appie gratis downloaden. En dat deden ze massaal: binnen een dag veroverde Appie de eerste plek in de top tien van gratis applicaties. Binnen twee weken hadden

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 4