dubbelleven Acrobaat te paard crobatiek op een paard? 'Het klinkt moeilijker dan het is hoor. Het paard loopt rondjes aan een lange lijn en ik doe een soort turnoefeningen op een speciaal zadel op het paard. Ik doe het zowel alleen als met mijn team van zeven meiden. Ik hoor bij de "kleine mensen": ik ben degene die vaak de lucht in word gegooid door de "grote mensen".' Trotse collega's? 'Volgens mij wel. Ze hebben mij als verrassing opgegeven voor de Aha, dat vind ik erg leuk. Een paar vriendinnen die ook mijn collega zijn bij AH, komen wel eens kijken bij wedstrijden. En toen ik Nederlands kampioen was geworden, heb ik al mijn collega's getrakteerd!' Hoe kom je erop? |Op naar de top? 'Ik reed al een poosje paard, toen ik een demonstratie van voltige zag. Ik dacht: leuk, dat wil ik wel eens proberen! Je begint met allerlei oefeningen op een neppaard van hout en daarna op een echt paard in stap. Geleidelijk ga je steeds verder (in klasse) en sneller, tot het paard galoppeert terwijl jij je oefening doet. Ik doe het nu zeven jaar. Mijn team is Nederlands kampioen Voltige in de klasse D.' iKlasse D? 'Je begint met de basis en dan volgen de klasses E, D, C, B en ten slotte A, de hoogste klasse. In klasse D wordt er verwacht dat alle oefeningen in galop worden uitgevoerd.' Ben je op je werk ook zo'n kampioen? 'Nou, ik ben altijd wel snel klaar. En dan doe ik ook nog eens twee dingen tegelijk: vullen en trainen! Tijdens het vullen van het schap wijn kun je prima armspieroefeningen doen, af en toe een fles over je hoofd tillen... Want voor voltige moet je wel spieren hebben. Ik train zeker twee keer per week en doe thuis veel aan buikspieroefeningen en opdrukken.' 'Ja. Ik wil graag meer ervaring opdoen en doorstromen naar klasse A. Dan doe je ook internationale wedstrijden, tegen grote landen als Zuid-Afrika. Voltige is geen olympische sport, maar daar werken we hard aan. En als het zover is, dan hoop ik natuurlijk die gouden plak te winnen!' Wie: Janne Wijdeven (16) Wat: Nederlands Kampioen Voltige (www.voltige-wittegheit.nl) en medewerker Verkoopklaar Waar: AH 1581 Uden

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 16