met de medewerkers van Blue Skies Dick rondgeleid door de fabriek waarbij ook de bibliotheek, computerfaciliteit, kliniek en creche werd bekeken. De medewerkers van Blue Skies mogen van al deze faciliteiten gebruikmaken. Aan het eind van de middag werd een bezoek gebracht aan de boerderijen waar de ananassen en papaja's geteeld worden. Drinkwatersvsteem De tweede dag begon met een bezoek aan de velden waar Blue Skies kokosnoten teelt. Hier werkteen kleinegemeenschap met 180 inwoners bestaand uit 25 boerenfamilies. De climax van het bezoek was de officiele opening van een nieuw mechanisch drinkwatersysteem. Tot nu toe kon de gemeenschap alleen gebruikmaken van een handpomp die het niet deed tijdens het droge seizoen. Het nieuwe drinkwatersysteem werd door Dick Boer officieel geopend met het doorknippen van een lintje en onder luid geklap, gejuich en gedans van de lokale gemeenschap. TTots en passie Dick 'We hebben met de AH Foundation opnieuw een prachtige stap voorwaarts gezet met een drinkwaterproject in Ghana. Het was een eer dat ik de officiele opening mocht verrichten van een systeem dat betrouwbaar drinkwater levert aan 5500 mensen. Dit betreft boeren die fruit leveren aan onze leverancier Blue Skies, hun familie en medewerkers. Deze leverancier is hetvoorbeeld van samenwerking die leidt tot de beste producten en een voor Afrika duurzame manier van produceren. Ik ben er dan ook trots op dat Albert Heijn zijn verantwoordelijkheid neemt Het was bovendien fantasdsch om de passie te zien waarmee door de mensen in Ghana gewerkt wordt Ik kijk emaar uit dat we meer projecten gaan doen in dit westelijke gebied van Afrika.' Het bezoek van Dick Boer aan Ghana startte met een presentatie van het managementteam van Blue Skies om het bedrijf in een notendop te leren kennen. Blue Skies exporteert maar liefet 30 procent van alle ananassen en 70 procent van alle mango's uit Ghana. Vervolgens werd Albert Heijn en vier Afrikaanse fruit- en groenteleveranciers storten een deel van de verkoopopbrengst in de Albert Heijn Foundation. Samen met ontwikkelingsorganisaties ICCO en FairMatch Support zetten zij projecten op die bijdragen aan een structurele verbetering in het leven van de medewerkers van onze Afrikaanse groente- en fruitproducenten, hun familie en directe leefomgeving Directievoorzitter Dick Boer bracht begin november een bezoek aan leverancier Blue Skies in Ghana en bekeek het werk van de AH Foundation van dichtbij. Aha 8

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 8