OORUITBLIK Met de iaarwisseling in zicht blikt het dagelijks bestuur van de OR, Henk Parren (rechts), Dymphna Verkaik-van Dongen (links) 1 en Henry Ligtenbarg (midden), alvast terug M op 2009. Het eerste jaar van de nieuw gekozen ondernemingsraad. 21 Aha Zore voor medewerkers Maar liefst 13 van de 20 raadsleden begonnen aan hun eerste termijn. Twintig individueel gekozen mensen met een gemeenschappelijk doel: zorg voor de medewerkers. De OR profileert zich als aanspreekpunt voor alle medewerkers. Voor vergaderingen werden regelmatig DC's, regiokantoren en winkels opgezocht. Het samen lunchen met collega's bleek een goede manier om te horen wat extra aandacht verdient. Ook tijdens de jaarlijkse klankborddagen troffen we passie aan, zorg over de veranderprocessen en veel binding met Albert Heijn. Het viel op dat er nog te vaak sprake is van miscommunicatie, onvoldoende informatie of angst om met elkaar in gesprek te gaan. Daar ligt nog een uitdaging. Goed luisteren, meer samen doen en elkaar niet uit het oog verliezen. Overleg Er heeft in samenspraak een flinke ver- schuiving plaatsgevonden in het moment waarop bestuur en OR rond de tafel zitten. Om invloed uit te kunnen oefenen is het moment waarop advies of instemming gegeven wordt vervroegd. Alleen zo kan de OR ervoor zorgen dat er - tijdens snelle ontwikkelingen - goed gekeken wordt naar consequenties voor medewerkers. De uitrol van het winkelbesturingsmodel was een zorgpunt. Het resultaat van veel overleg is een uitgebreide opleiding voor diegenen die teamleider willen worden en een uniforme regeling voor hen die niet voor teamleiderschap kiezen. Fundament In november kondigde Dick Boer aan dat hij een van zijn drie taken binnen Ahold, directievoorzitter Albert Heijn, gaat loslaten. Hij heeft deze rol met verve uitgevoerd, een hecht collectief weten te smeden en hij laat een fantastisch fundament achter voor zijn opvolger Sander van der Laan. De OR is blij met Sander. Hij kent Albert Heijn door en door, is een bevlogen man en een teamplayer. 2010 Onze ambitie voor 2010 is te zorgen dat de OR beter bekend raakt onder medewerkers. We zullen: ons proactief bezighouden met zorgvuldige uitvoer van verander processen meer aandacht schenken aan de menselijke component van duurzaam ondernemen aandacht vragen voor verbeterde communicatie.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 21