elke dag de beste 'Elke dag vragen we klanten wat ze vi de winkel vinden Patrick Kockx (40) van AH 1342 Rotterdam, bouwt een goede band op met klanten en scholieren. 13 Aha 'In de directe omgeving zitten vijf middelbare scholen. Alles bij elkaar zitten daar vier- tot vijfduizend leerlingen op die in de pauzes bij ons komen snacken. Eerst lieten we ze met plukjes binnen om te voorkomen dat er honderden leerlingen gelijktijdig in de winkel zouden zijn. Dat leverde bij de ingang spanning op, geruzie en geschreeuw.' Jullie zetten je sterk in om een betere buur te zijn. Vanwaar die gedrevenheid? 'Dit is een centrumwinkel en toch hebben we een flink aantal vaste klanten. We merkten dat die anoniem door de winkel liepen. In dorpen hebben veel winkels een goede band met de klanten. Dat wilden wij ook.' Hoe haal je klanten die dat willen, uit die anonimiteit? 'Onze winkel zit onder een grote flat, het merendeel van de mensen doet de boodschappen bij ons. Speciaal voor alle bewoners hebben we eind augustus een barbecue op de parkeerplaats achter de winkel georganiseerd. Tegelijkertijd gaven we een rondleiding door de winkel, vooral achter de schermen. Dat initiatief werd enorm gewaardeerd. Van de 120 bewoners waren er 95. Leuke bijkomstigheid was dat ze niet alleen Albert Heijn, maar ook elkaar beter leerden kennen. Bovendien kweekten we begrip voor de hoeveelheid vrachtwagens die langskomt en de hoeveelheid lawaai die dat met zich meebrengt.' Ook de omgang met schooljeugd is En verder Sindsdien staat er regelmatig een kwartier een leidinggevende van een school met mij of de assistent supermarktmanager aan de deur. Het enige wat we doen is een beetje kletsen en kijken, maar we stralen enorm veel uit. Voor de leerlingen is het duidelijk: Albert Heijn werkt met de scholen samen. AIs een van hen vervelend is, wordt dat meteen gecommuniceerd en worden er maatregelen genomen. Daardoor zijn de problemen die we met ze hadden flink gereduceerd.' Wat we ook al een jaar doen, is klanten aanspreken. Elke dag loopt een kaderlid wel op iemand toe om te vragen wat hij of zij van de winkel vindt. Dan neemt zo'n klant je mee naar een plek waar vaak geen spullen liggen; met 18.000 artikelen valt ons dat niet altijd op. Of iemand laat een hoekje zien dat vies is. In het begin was het vervelend om kritiek te krijgen, maar dan zie je de kansen. Het zijn van die "quick wins" waar we enorme sprongen mee gemaakt hebben. En, ook belangrijk: iedereen met wie we gepraat hebben, vindt het erna fijn om ons te zien. Bijna of ze een oude kennis tegenkomen.' Je kunt dus tevreden terugblikken op 2009? 'Absoluut. De klantenscore gaat omhoog, we krijgen steeds meer complimenten en er zijn steeds meer mensen die ons in de winkel gedag zeggen. We hebben zo'n sfeer in de winkel weten neer te zetten, dat het bijna iets gezelligs heeft.' i52353^E-^E35l 'Begin dit jaar heb ik contact met de scholen gezocht om te kijken hoe we dingen konden oplossen.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 13