GRATIS PARKEREN Klant Martijn Menge doet twee a drie keer in de week boodschappen bij AH XL 1629 Zoetermeer 'Het is een lekker mime winkel. De parkeergarage zit onder de winkel en je mag er de eerste drie uur gratis parkeren! Wat echt perfect bevalt, is het zelfscannen. Je hoeft niet in de rij te staan, doet alles gelijk in je tas en weg ben je!' HANDIGE INDEUNG Klant Irma van den Berg vindt dat AH 1185 Texel goed bij haar wensen aansluit 'Het is een iets kleinere winkel, maartoch is er nog genoeg keuze. Er zijn bijvoorbeeld wel vijf verschillende soorten stroopwafels. Ik las ook in de krant dat er plannen zijn om de winkel te verplaatsen en te vergroten, dus ik ben benieuwd. De indeling is handig en als ik iets een keer niet kan vinden zijn de medewerkers altijd zo vriendelijk om mee te lopen. De medewerkers laten producten proeven en geven advies.' UfTSCHUIFBARE STOKJES Klant Debbie de Meijer komt regelmatig bij AH to go 5822 Amsterdam CS (Oosttunnel): 'Ik ga elke dag met de train naar school en haal regelmatig iets te eten of drinken voor onderweg Vaak is dit een broodje, sapje en soms sushi. Ik vind het handig dat je snel binnen kunt lopen en nooit lang in de rij hoeft te staan. De producten zijn ook verpakt om makkelijk onderweg op te eten. Bij de sushi zitten bijvoorbeeld zelfe uitschuifbara Bekende eezichten Wensen vervullen Knoppen 11 Aha staan? Selma: 'Wij hebben altijd een ideaalplaatje voor ogen: bij een bepaald type klant, in een bepaalde buurt hoort een specifieke formule met bijvoorbeeld een aantal vierkante meters en parkeerplaatsen. Dat wensenlijstje leggen we voor aan Ahold Vastgoed. Wat dat betreft lijkt het veel op een zoekopdracht die je aan een woningmakelaar geeft.' Net als bij de huizenjacht van particulieren moet ook Albert Heijn meestal toch wel water bij de wijn doen. Dan is de locatie bijvoorbeeld perfect, maar zijn er eigenlijk minder vierkante meters beschikbaar dan gewenst. Selma: 'Soms is het passen en meten om de formule zo goed mogelijk te vertalen naar de locatie. Het doel is altijd dat we zo veel mogelijk voldoen aan de wensen en het type boodschappentrip van de klant.' Vorig jaar deed zich een unieke situatie voor toen er in zeer korte tijd ruim 50 supermarkten van C1000 werden omgebouwd tot AH-winkel. Selma: 'Over het algemeen zijn de klanten heel enthousiast over onze nieuwe vestigingen. Maar tegelijkertijd moeten ze wel altijd even wennen aan een nieuwe winkel. Zo zoeken ze in het begin iets meer naar hun favoriete producten omdat bijvoorbeeld de routing van de winkel is veranderd, waardoor de promotie op een andere plek staat. Bovendien heeft Albert Heijn het huismerk Euro Shopper en andere A-merken in het assortment dan C1000. Het scheelde wel dat veel C1000- medewerkers zijn overgegaan naar Albert Heijn. Klanten zagen bekende gezichten terug en dat hielp ze ongetwijfeld om zich sneller thuis te voelen in hun nieuwe Albert Heijn-winkel.' December is echt de maand van Albert Heijn. Een uitgelezen kans ook om de relatie met klanten extra te verstevigen. Maar hoe speel je zo goed mogelijk in op hun wensen? Als marketingmanager weet Jeroen Pietryga hoe belangrijk het is om goed naar klanten te luisteren. Dat is ook de reden waarom Albert Heijn een paar jaar geleden een boodschappenforum van 500 klanten in het leven heeft geroepen. Daarnaast laat de marketingafdeling voortdurend allerlei onderzoeken uitvoeren. Alles wordt uit de kast gehaald om zo goed mogelijk contact te hebben en te houden met de klant. De marketingafdeling werkt intensief samen met collega's van Formulemanagement en Ahold Vastgoed. Samen zorgen ze ervoor dat winkels goed kunnen aansluiten bij de wensen van de lokale klant. Jeroen: 'We kunnen aan verschillende knoppen draaien. Niet alleen kunnen we assortment, promotiemiddelen en communicatie aanpassen, maar we hebben ook nog eens verschillende winkelformules waarmee we op elke locatie zo goed mogelijk in willen spelen op de wensen van de klant.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 11