Albert Heiin heeft meer dan 800 'Bij een bepaald type klant in een bepaalde buurt hoort een specifieke formulie' Vier formules Zoekopdracht winkels in Nederland. Met onze verschillende formules is er voor iedere klant wat wils. In deel 2 van de miniserie 'Blauwe buurten' vertelt formulemanager Selma Postma over het gericht inzetten van winkeltypes en marketingmanager Jeroen Pietryga hoe je feeling met de klant. Aha 10 Formulemanager Selma Postma: Als Albert Heijn een nieuwe winkel realiseert of een bestaande winkel ombouwt, is dat altijd spannend. Niet alleen voor onszelf, maar zeker ook voor de klant. Die moet letterlijk zijn weg weer vinden. Om ervoor te zorgen dat de winkels zo goed mogelijk aansluiten bij de wensen van klanten, werkt Albert Heijn met vier verschillende winkeltypes. De AH to go, AH supermarkt en de AH XL hebben hun kracht al ruimschoots bewezen. De relatief nieuwe vierde formule, de kleine winkel in de stad, is ook al op de goede weg. Deze vier winkelformules zijn in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat Albert Heijn op verschillende locaties precies de producten en service biedt waar klanten op dat moment op zitten te wachten. Dat is en blijft een constante uitdaging, benadrukt formulemanager Selma Postma. 'De wensen van de klant zijn van veel verschillende factoren afhankelijk. Wonen er in een buurt veel jongeren of juist senioren? Wat is het inkomensniveau? Zijn er veel alleenstaanden of zie je vooral gezinnen met kinderen? Komen klanten lopend, met de fiets of met de auto? Wonen er veel nieuwe Nederlanders in de omgeving? En ga zo maar door.' Dat is inderdaad een flink lijstje met variabelen. Maar wie of wat bepaalt eigenlijk waar precies welk winkeltype komt te

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 10