elke dag de beste 1 'Ik werk bij Albert Heijn. Dat is mijn fitness!' msmssmsmm 'Ik verdien meer dan vrienden van mij die in andere supermarkten werken en ik wil dan ook dat mijn winkel er beter uitziet. Het is mijn verantwoordelijkheid naast die van vele anderen. En daar ligt een tweede drijfveer: tijd. Iedereen wil op tijd naar huis. Als bij sluiten's avonds de winkel nog lang niet af is baalt iedereen. Wie verzaakt wordt erop aangekeken. Dat motiveert het team.' Als kind wilde Bob bij de politie of de brandweer, Daan ging voor de mariniers. Beide broers werken nu bij AH 1518 in Zutphen. 'En nog wel voor een tijdje ook.' Maak kennis met de praatgrage en de zwijgzame... 7 Aha Daan maakt naam als verkoopwonderC| Een kwestie van 'Klopt. Ik doe graag demonstraties en verkoopstunts. Een keer in de zoveel tijd gaan de non-foodbakken, de dollydisplays in het middenpad en artikelen die uit het assortiment gaan in de uitverkoop. In de hal slijt ik de handel vanuit kratten aan de klant. Met succes.' 'Zeker. Je kunt er iedereen neerzetten maar of je aan het einde van de dag dezelfde opbrengst hebt? Je moet goed met klanten kunnen omgaan, kritiek kunnen nemen, sterk in je schoenen staan. Mensen gaan soms tot het uiterste om jou over te halen om iets nog goedkoper te verkopen. Een beetje humor helpt ook altijd wel om je product aan de man te brengen.' Hoe kwam je achter je talent? 'Ik ben hier begonnen als stageloper. Toen ik op eigen initiatief een product mocht promoten en binnen een dag alles verkocht, mocht ik blijven.' Toch ben je nu medewerker Verkoop- 'Nee. Ik zie het verkopen als een extraatje. Het is goed voor de afwisseling om af en toe een andere taak in de winkel te doen, daarbij is het leuk om mensen te overtuigen van jouw product.' Er zijn zelfs klanten die je een andere 'Laatst stapte er een klant op me af die mijn manier van verkopen wel zag zitten, hij bood me een baan aan in zijn meubelzaak. Niet veel later kreeg ik van een andere klant een Daan Vos (19) Medewerker Verkoopklaar 35 uur per Beiden zijn jullie Elke dag de Beste. En week de sterkste? Bob: 'Ik ben de stilste maar fysiek de sterkste. Ik judo drie keer per week. Daan kan mij weer met woorden aan.' Daan: 'Ik werk bij Albert Heijn, dat is mijn fitness!' Bob Vos (17) Medewerker Verkoopklaar 16 uur per week baan in een fotowinkel aangeboden. Dat is niet wat me trekt. Ik heb leuke uren bij AH, afwisselend werk en de ambitie om "op de markt te gaan staan" laat ik liever voor wat het is.' 'Natuurlijk. Dat jongeren geen respect meer hebben wordt gegeneraliseerd. A1 lijken sommigen nergens in geinteresseerd. Dat kan natuurlijk ook komen door je opvoeding. Als niemand je ooit vraagt om een boek te lezen, kom je zelf ook niet op het idee om dat te doen. Daarbij telt groepsdruk. Bij Albert Heijn zie ik dat gelukkig veel minder dan op straat en op school.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7