meuws 'De PC's hebben de afefelopen iaren veel aandacht besteed aan diversiteit' (ft Ahold Omzetcijfers derde kwartaal OR DIVERSITEIT Informatie De cursus Harold Ferrier is OR-Iid Nieuwegein en zit in d projectgroep Diversiteit. Op 20 oktober 2009 heeft Ahold een geconsolideerde netto-omzet bekendgemaakt van 6,0 miljard over het derde kwartaal (Q3), dat liep tot en met 4 oktober 2009. Aha 6 V diversiteit door leidinggevenden. Onder meer door het aanbieden van een training die vooral gericht was op kennis van verschillende culturen. De training voor het winkelmanagement richt zich meer op bewustwording en verandering. Nieuw fenomeen De DC's kennen intussen nieuwe uitdagingen. Hoe communiceren zij het meest effectief met de Oost-Europese medewerkers, die we momenteel veel zien op de werkvloer? In de eigen taal of in het Nederlands? Poolse orderpickers krijgen nu al hun instructies via de headsets in hun moedertaal ingesproken. Een andere uitdaging betreft het werken met en motiveren van enerzijds vaste medewerkers en anderzijds uitzendkrachten. Een heel andere vorm van diversiteit. Nog meer mogelijkheden Op het hoofdkantoor wordt vooralsnog niet heel bewust gestuurd op culturele diversiteit. De vertegenwoordiging van verschillende culturen in (management) functies is hier dan ook nog heel beperkt. Daar liggen nog volop mogelijkheden en kan goed gebruik gemaakt worden van de ervaring die we in andere bedrijfsonderdelen hebben opgedaan. Zo werk je geleidelijk toe naar een steeds diverse Albert Heijn. Herma: 'Om een afspiegeling te kunnen zijn van de samenleving, en ook in leidinggevende functies de kracht van het verschil te ervaren.' Een mooie ambitie, die hardop mag worden uitgesproken. Heb jij ook de ambitie om door te groeien? En wil je dit laten weten? Meld het aan je directe leidinggevende en informeer naar je persoonlijke mogelijkheden. "Sturen op diversiteit' is sinds September regulier en voor managers uit alle bedrijfsonderdelen besehikbaar. Meer weten? Informeer bij P&O. 'De ondememingsraad vindt het belangrijk dat leidinggevenden zich realiseren dat medewer kers van andere culturen, andere waarden en normen hebben als het gaat om cam'dreontwik- keling en doorgroeimogelijkheden. In de nieuwe opleiding voor leidinggevenden is al in grote lijnen uiteengezet wat diversiteit is Dit juichen wij toe. Leidinggevenden hebben dan zelf de mogelijk- heid zich vender te verdiepen met de cursus Sturen op diversiteit Helaas is dit bij veel mensen niet bekend. Daarom is het goed dat daar in ons per- soneelsblad Aha op deze manier aandacht aan besteedt wordt Doorgaans horen leidinggevenden pas over cursusmogelijkheden als ze hier specifiek om vragen bij hun OM of bij P&O. Het zou helemaal goed zijn als de lijst met opleidingen voor iedereen toegankelijk is. Dan is de groei van medewerkers minder afhankelijk van 66n persoon.' Ten opzichte van het derde kwartaal van 2008 steeg de netto-omzet met 4,3% en met 2,6% tegen constant© wisselkoersen. In het derde kwartaal heeft Ahold volumegroei gerealiseerd in alle markten. De omzet werd be'invloed door deflatie, de keuze van de klant voor lager geprijsde of andere producten en de aanhoudende nadruk op prijsacties en campagnes, vooral in de Verenigde Staten. Omzetontwikkeling Albert Heijn De netto-omzet steeg met 5,4% tot 2,1 miljard. De netto-omzet van Albeit Heijn supermarkten bedroeg€ 1,9 miljard, een stijging van 4,9% ten opzichte van vorig jaar die hoofdzakelijk het gevolg was van de ombouw van de voormalige Schuitema-winkels naar Albert Heijn-winkels in hettweede haHjaarvan 2008. De identieke omzet van Albert Heijn supermark ten daalde met 0,4%.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 6