I I'Vooral blijven mixen'i I'Ja, ik ben ambitieus!' [Weinig diversiteit a de wandelgangen'! Naam: Samira Lamarti Leeftiid: 24 Geboorteland: Nederland Werkplek: de AH XL aan het Anisterdamse Osdorpplein Functie: teamleider Geeft leidine aan: 60 collega's Naam: Almir Karaman Geboorteland: Bosnie Werkplek: afdeling Logistics LDC Geldermalsen Functies: tactische planner en teamleider van de zaterd Geeft leiding aan: 25 collega's Naam: Rinia Verschoor Geboorteland: NederlandB Werkplek: Hoofdkantoor Zaandanj Functie: presentatiespecialist. B 5 Aha 'Eens even denken... In onsteam werken Turken, Koerden, Russen, Surinamers, Marokkanen en natuurlijk ook Nederlanders. Het is dat je ernaar vraagt, want eigenlijk zijn wij er totaal niet mee bezig dat we allemaal een andere achtergrond hebben. De mix van verschillende culturen werkt bij ons hartstikke goed. Vooral blijven mixen dus, zou ik zeggen. Het belangrijkst is respect. Wie goed doet, goed ontmoet, om maar eens een typisch Nederlandse uitdrukking te gebruiken. Ik heb ook absoluut niet het idee dat het voor mij moeilijker was om door te groeien dan voor iemand anders. Als het aan de supermarktmanager lag, was ik een jaar geleden al teamleider geworden. Toen kwam dat niet zo goed uit omdat ik ging trouwen. En nu dus wel.' 'Op veertienjarige leeftijd ben ik samen met mijn ouders de oorlog in Bosnie ontvlucht. We moesten in Nederland helemaal opnieuw beginnen. Ik had moeite met Nederlands, maar het lukte mij toch om zowel de havo als de hbo af te ronden. Ja, dat was zwaar. En ja, ik moest twee keer zo hard werken als andere studenten. Tijdens het solliciteren werd ik door verschillende bedrijven afgewezen. Vaak ook vanwege mijn afkomst, vermoed ik. Een keer werd dat zelfs letterlijk tegen me gezegd. Dat doet pijn. Maar ik laat me niet klein krijgen. Integendeel. Als mensen zeggen dat ik iets niet kan, zal ik er alles aan doen om te bewijzen dat ze het mis hebben. Je kunt dus wel zeggen dat ik ambitieus ben. Ik wil gewoon verder. The sky is the limit! Gelukkig wordt er binnen Albert Heijn gekeken naar wat je kwaliteit is, en niet naar je afkomst. Een prettig idee.' 'Eigenlijk heb ik nooit echt stilgestaan bij de culturele diversiteit op het hoofdkantoor. Maar nu ik erover nadenk, moet ik zeggen dat ik op de wandelgangen weinig allochtone collega's tegenkom. Geen idee hoe dat komt, want zover ik weet, is Albert Heijn een maatschappelijk bewust bedrijf. Zelf heb ik in ieder geval absoluut niet het idee dat mijn kleurtje hier ooit een belemmering is geweest. Ik heb mijn diploma's, een goede cv, en waar een wil is, is een weg. Nee, ik kan me gewoon niet voorstellen dat een werkgever mij zou afwijzen omdat ik toevallig een Surinaamse achtergrond heb. Misschien is dat ook wel nai'ef hoor, maar tot dusver heb ik geen enkele reden om er anders over te denken.' Vaak kijken zij vooral naar kwaliteiten die horen bij de functie waar je naartoe wilt, dus dan zul je die kwaliteiten wel moeten tonen.' Op cursus In januari 2008 is er een concreet plan voor de stimulering van doorgroei opgesteld voor de winkelorganisatie. Het doel: meer culturele diversiteit in de functie van teamleider in onze winkels. Herma: 'De doelstellingen werden ruimschoots gehaald, maar dat ging niet vanzelf. Zo is er voor supermarktmanagers en assistent- supermarktmanagers de eendaagse cursus Sturen op diversiteit ontwikkeld. Hier worden managers zich bewust van hun eigen, al dan niet cultureel bepaalde vanzelfsprekendheden en krijgen ze tips over andere manieren van gespreksvoering om talent te herkennen. In een plan van aanpak geven zij vervolgens aan hoe zij diversiteit in hun winkel gaan managen.' 3 Op voorsprong Onze distributiecentra, waar we ruim D; tachtig verschillende culturen vertegen- woordigd zien, hebben ook al lang ervaring met diversiteit. Hier is de afgelopen jaren c veel aandacht besteed aan diversiteit g op de werkvloer en het managen van

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 5