Het verhaal achter - "blauwe buurten en 'witte vle^m [Al sinds de oprichting van Albert Heijn komen er steeds nieuweJ| I winkels bij. Meestal gaat dat vrij geleidelijk. Vorig jaar kwam die groei opeens in een stroomversnelling toen er meer dan vijftig supermarkten I van C1000 werden omgebouwd tot AH-winkel. Een ongekende operatie, I die tegelijkertijd ook het nodige rumoer opleverde. Hoe aanwezig is Albert Heijn? Tijd voor een zelfonderzoek. zo dat we in heel Nederland prominent PfHTJP Schipperen met ruimte Aha 12 MM Bia ■9IS Astrid van der Wal is verantwoordelijk voor de afdeling Locatiestrategie. Zij en haar team locatieadviseurs bedenken waar nieuwe winkels van Albert Heijn, Etos en Gall Gall zouden passen en welke winkels rijp zijn voor uitbreiding of verplaatsing. Op haar computerscherm in Zaandam is bijna constant een digitale kaart van Nederland te zien waarop met kleur is aangegeven waar alle winkels zich bevinden. Meteen wordt duidelijk dat enkele grote steden behoorlijk blauw zijn. Daar is Albert Heijn dus duidelijk aanwezig. Een heel ander beeld is te zien in bijvoorbeeld de noordelijke provincies, de Gelderse Achterhoek, de Limburgse Peel, en het oostelijke deel van Noord-Holland. 'Daar bevinden zich onze witte vlekken waar juist concurrenten de markt in handen hebben en wij daarom met zomaar kunnen toetreden. Wat dat betreft is het dus zeker niet zo dat wij in heel Nederland prominent aanwezig zijn.' Maar wat is het verhaal achter die zogenoemde blauwe gebieden? Neem nu Amsterdam. Daar heeft Albert Heijn zo'n zestig supermarkten. Ter vergelijking:

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 12