'Wij zijn een jaar geleden begonnen met brainstormen over deze Disneyweken. De actie viel tegelijkertijd met de dvd-release van het sprookje. Dat het thema Sneeuwwitje zou worden stond dus al vrij snel vast', vertelt Justin Tsen, themamanager van AH. 'Daarbij kent iedereen Sneeuwwitje. Het is een van de beroemdste sprookjes aller tijden: het gaat over klassieke thema's zoals prinses, schoonheid, dood en vriendschap en iedereen kan zich wel identificeren met een van de karakters', vult Arne Vosmer; category manager non-food aan. Een actie opzetten Met het succes van voorgaande AH-acties met de Welpies en Smurfen in het achterhoofd kozen de twee voor een vergelijkbare actieaanpak: in een spannend zilverpapiertje verpakte figuurtjes die je direct bij de kassa krijgt en pluchen poppen die je kunt kopen. Justin: 'Uit vorige acties bleek dat wanneer je klanten direct een cadeautje geeft, ze meer betrokken zijn bij de actie en ze alles wat erbij hoort gaan sparen.' Chinees handwerk De pluchen poppen en plastic figuurtjes zijn in samenwerking met Disney speciaal voor AH ontwikkeld. Zes maanden geleden zijn twee fabrieken in China begonnen met het productieproces van de pluchen poppen en de figuurtjes. Arne: Veel werk wordt er met de hand gedaan. De figuurtjes worden eerst in een aantal versies in klei ontworpen. Dan volgt de definitieve mal waarmee alle figuren worden geproduceerd. Het maken van een mal duurt alleen al dertig dagen. Voorts wordt elke kleur er apart met de hand op geverfd. Een secuur en intensief werkjef Hoge eisen Twee minimale vereisten van elke Albert Heijnactiezijn veiligheid en kwaliteit. Alle artikelen moeten voldoen aan de hoge kwaliteitsnormen van AH en de Nederlandse wet- en regelgeving. Daarbij gelden voor kinderartikelen zeer strenge veiligheidsregels, met betrekking tot bijvoorbeeld inslikgevaar van losse delen. Er zijn diverse kwaliteitscontroles, zoals stoftesten om te kijken of het materiaal sterk genoeg is en de metaaldetector die tot viermaal toe controleert of er geen naalden in de pluchen poppen zijn 1 Voor het zevende jaar op rij presenteert Albert Heijn de Disneyweken. Ditmaal staan een stralende Sneeuwwitje en haar zeven dwergen centraal. Aha kijkt naar het idee achter de Disneyweken en peilt het succes van deze sprookjesactie in het land. Aha 10

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 10