dubbelleven Van de kassa Kaapstad naar Lisa Castelein verruilde drie maanden lang haar] studieboeken en de servicecounter van AH 8595 in Groningen voor een verre stage. In het Zuidl Afrikaanse Kaapstad begeieidde zij kinderen uit] kansarme wijken bij het lezen en schrii\ Waarom een stage in Zuid-Afrika? Heeft het je veranderd? Eenmaal terug in Nederland... 'Ik zag daar veel gezinnen die moeite hebben om aan genoeg eten voor het hele gezin te komen. Veel kinderen kwamen zonder lunchpakket naar onze lessen. De docenten zorgden dan voor een boterham tussen de middag. Toen ik eenmaal weer achter de kassa zat en kinderen hier drie zakken chips en twee flessen cola zag kopen, realiseerde ik Wat; Vrijwilligerswerk en Waar: Kaapstad, Zuid-Afrika stage via Activity International J 'Ik moest stage lopen in een Engelstalig land. Dan kun je naar Engeland of Amerika gaan maar ik vond het interessant om iets anders te doen, het liefst ook nog nuttig voor de bevolking. En zo werd het Zuid-Afrika.' 'Ik heb acht weken lesgegeven in de bibliotheek en we hebben geprobeerd om van de bibliotheek een motiverende plek te maken zodat kinderen het leuk gaan vinden om ernaartoe te gaan. Daarvoor was veel materiaal nodig zoals schuurpapier, verf en gereedschap. Maar ook bezems, schriften en pennen. Erg leuk.' 'Ik heb kinderen uit de arme wijken van Kaapstad bijles gegeven in lezen en schrijven in het Engels. Ik volg een opleiding tot docente Engels en deze stage sluit daar natuurlijk heel goed op aan.' me goed dat wij moeten beseffen dat we het echt heel erg goed hebben.' 'Ik luister veel beter. Bij de Servicebalie had ik er vroeger wel eens mijn gedachten over als een klant met een bonnetje 20 cent terug kwam vragen. Nu neem ik dat soort dingen veel serieuzer. Want wat voor mij vanzelfsprekend is, kan voor een ander veel meer waarde hebben. Ik heb het met eigen ogen gezien.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 16