'Als je ergens voor gaat, kun je heel veel bereiken!' 3n beklimming van 14 km met 21 een gemiddelde stijging van 10 procent of het onderste uit de kan halen bij een pittige prijsonderhandeling met leveranciers. Voor Erik Kieftenburg (46), senior category manager Delikaas, gaat geen uitdaging te ver. 11 Aha Erik Kieftenburg (46) Onderhandelen, heb je dat moeten Senior category manager 'In de vijftien jaar dat ik als category manager werk, ben ik van een bescheiden onderhandelaar uitgegroeid tot een vol zelfvertrouwen. Wanneer beginnende CAM's een probleem met een leverancier hebben, zoeken we samen naar een oplossing.' Leeft Elke dag de beste in de teams op het hoofdkantoor? 'Zeker. We proberen als team zo goed mogelijk te presteren en zijn competitief met andere categoryteams. Elk team wil de beste zijn op omzet, winst en marktaandeel en zo houden we elkaar scherp.' En op de Delikaasafdeling in de winkels? 'Dit najaar wordt het werkproces Verkoop ingericht. Hiermee kunnen we onderscheid maken tussen bediening en zelfbediening en tussen Albert Heijn en andere retailers. Met het opleidingsprogramma kun je in de winkel Elke dag de beste zijn voor de klant.' Waar ligt je volgende sportieve uitdaging? Volgend jaar wil ik met een heel versnetwerk aan de fietstocht deelnemen. Door met meerdere categories te fietsen, willen we samen nog veel meer geld bij elkaar fietsen voor het goede doel.' Hoofdkantoor Zaandam. Je fietste onlangs zes keer de Alpe d Huez op. Waarom? 'Kanker is een onderwerp dat heel dichtbij staat. Mijn moeder is eraan overleden en ik ken veel mensen in mijn omgeving met deze ziekte. Via een presentatie van de stichting Alpe d'HuZes hoorde ik dat ze de Alpe d'Huez op fietsen om geld in te zamelen voor het KWF. Samen met oud- collega Mark van der Drift ben ik de berg opgegaan.' 'Als je ergens echt voor gaat, kun je heel veel bereiken. Eenmaal gefinisht, was ik blij dat ik het had gered, trots op de sportieve prestatie en dat er veel geld was ingezameld. Daarnaast gaf het ook een dubbel gevoel omdat ik als gezonde vent meefietste en tijdens die dag met veel mensen in contact kwam die worstelen met kanker.' Ben je op het werk net zo fanatiek als op de fiets? 'Zeker. Ik kan goed onderhandelen met leveranciers en kom stevig op voor de rechten van Albert Heijn als het gaat om de prijzen, beschikbaarheid of kwaliteit van delikaasproducten.' Ga jij ook op 3 juni 2010 de Alpe d'Huez beklimmen? Kijk op www.opgevenisgeenoptie.nl

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 11