e] 0 ked a gd ebeste 'Die mannenwere bevalt me wel' |kL V M 1 J Wg Als vrouw in een mannenwereld is expeditiemedewerker Ria Strikkers (54) een markante verschiining in distributiecentrum Overiissel. Zelfbewust, verzorgd gekleed e altiid goedgehumeurd. 'Ik zeg altiid wat ik vind, kbaar kan ik dat maken.' ■Mii.j.yj-a.iii.ia.iiraimHig Ria Strikkers (54) We verzorgen ritten voor vrachtwagens, zorgen ervoor dat alle containers naar de winkels gaan. Als het niet past maken we deelleveringen. Leveringen moeten op tijd in de winkel zijn. Daar hebben we veel contact over met vervoerders en chauffeurs. Bij ons halen zij hun laadlijst en vervoersmanifest.' Houd jij jezelf staande tussen de mannen van het DC? 'In het begin paste ik wel op met waar ik om lachte: ik wilde typische mannengrappen voorkomen. Ik stel me zakelijk op en word niet anders behandeld. Gelukkig maar, want ik wil niet graag een uitzondering zijn! Ik ben ook wel wat gewend. Ik ben opgegroeid in een groot gezin met acht kinderen, waarvan zes broers en thuis heb ik een man en twee Heb je je op het werk ooit een uitzondering gevoeld? 'Alleen als me gevraagd wordt of ik nog werk en hoe lang nog. Dan denk ik: waarom vraag je dat? Omdat ik een vrouw ben? Ik vind werk belangrijk, ik wil me graag ergens verantwoordelijk voor voelen. Ik vermaak me prima thuis, daar niet van, maar ik wil een baan. Het geeft een vorm van zelfstandigheid.' Elke dag de beste? 'Ik hoef niet voorop te lopen, maar wil ook niet achteraan lopen. Als ik iets doe wil ik er goed in zijn. Aan het loket waar de chauffeurs komen sta ik mijn mannetje. Eerlijk en rechtstreeks. Ik heb een goed humeur en zeg altijd wat ik vind. Blijkbaar kan ik dat ook maken. Met mij krijg je het niet zo snel aan de stok, hoor!' Wat heb je met kleding? 'Ik zie er graag verzorgd uit, ben gek op mooie kleding. Het versterkt mijn zelfvertrouwen. Ik loop ook modeshows voor Lijfstijl Mode, een winkel met grote maten. Een hele happening!' Werkt je goede humeur aanstekelijk? 'Ik hoor best vaak dat collega's graag met me werken. Een goed humeur helpt, maar ik ben ook nooit te beroerd om rotklussen te doen.' Wat vind je het leukst aan je werk? 'Die mannenwereld bevalt me wel. Ik pas me snel aan. Van collega's hoor ik wel eens dat ik in een eerder leven vast man ben geweest.'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 13