elke dag de beste 'Als je een passie hebt moet je die najagen' Hij is een van de weinige Nederlanders die naar een reclameblok toe zapt. 'Ik ben echt een reciamefreak!' Jeroen Pietryga (35) is als marketingmanager van Albert Heijn eindverantwoordelijk voor alle marketing. Onlangs werd Albert Heijn uitgeroepen tot Adverteerder van het Jaar. 7 Aha Jeroen Pietryga (35) marketingmanager AH Hoofdkantoor Zaandam. Een reciamefreak, ben je dat of ■H'ABrdfiE'liSl 'Een beetje van beide. Een paar jaar geleden heb ik mezelf opgegeven voor het reclamefestival in Cannes. Daar heb ik in een week - 50 uur lang - naar duizenden reclames van over de hele wereld gekeken. Dat gaat per categorie: eerst drie uur bierreclames, dan melk, enzovoort. Na afloop praat je met reclamespecialisten. Zo heb ik geleerd om nooit meer dan een boodschap in een reclame te stoppen. Dat doen we dan ook niet bij onze AH-reclames. Het reclamefestival heeft mijn passie voor reclame zeker aangewakkerd. Mijn mening is: als je een passie hebt moet je die najagen.' Hoe inspireer jij anderen? 'Als ik terugkom van vakantie geef ik altijd een boekentip aan mijn team; een titel waar iedereen wat aan heeft. Mijn laatste tip was I'm with the brand van Rob Walker, over hoe merken in de samenleving veranderen. Deze zomer geen boekentip van mij, want in September ga ik op huwelijksreis.' Als marketingmanager van Albert JdeijiTworcyejorivcko^ werk geconfronteerd. Ben je eigenlijk wel eens vrij? 'Als ik ergens ben ga ik er vol voor. Dat geldt voor mijn werk, maar ook prive. Ik werk dus nooit thuis! Althans, bijna nooit. Dat deed ik in mijn studietijd ook nooit Studeren deed ik in de bibliotheek, niet op mijn studentenkamer.' 'Eigenlijk ben ik ingenieur technische natuurkunde. Dat lijkt iets heel anders dan wat ik nu doe, maar ook daar leer je verbanden leggen en problemen oplossen. Net als bij marketing. Ik wilde niet per se die richting op, maar de opleiding leek mij een uitdaging. En een uitdaging was het! Ik heb er acht jaar over gedaan.' Elke dag de beste? 'Dat bereik je door goed te communiceren. Ik streef ernaar op een zo persoonlijk mogelijke manier contact te hebben met mensen. Dit heb je nodig om een waardevolle relatie op te bouwen. Ellke dag je best doen is een kreet die beter bij mij past.' Gedreven door nieuwsgierigheid of perfectionisme? 'Mijn drijfveer is leren, dus een combinatie van die twee. Ik wil mezelf gewoon continu verbeteren. Ook in mijn vrije tijd. Zo tennis ik elke woensdagavond. Ik kan het dan niet laten les te nemen om nog beter te worden, daarin ben ik erg fanatiek. Niet dat het altijd helpt hoor, sommige toemooien lig ik er gewoon de eerste ronde uit. Maar dan heb ik er wel weer van geleerd!'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7