thee Azie komt, wordt duideliik in dit theeaffice uit 1955 ronkeliik uit dit theeblik uit 1930 eens AH Thee drinken...' werd vroeger geadverteerd 'Het belangrijkste uitgangspunt van deze keuring was of de leveranciers de kwaliteit konden leveren die onze klanten van de Eigen Merk-thee van Albert Heijn verwachten.' 'Door persoonlijk bij de leveranciers langs te gaan, kan ik specifiek de kenmerken van de Nederlandse markt uitleggen. Bijvoorbeeld de voorkeur voor 4-gramstheezakjes.' Earl Grey en Ceylon. Vervolgens wordt de thee verscheept naar de AH DC's. Voorheen werkten we met Europese tussenleveranciers, maar door rechtstreeks in het land van herkomst in te kopen, kunnen hoge kwaliteitsproducten tegen betere inkoopcondities worden geleverd. Wisseling van de wacht Contracten met leveranciers van Eigen Merk- producten worden steeds voor een bepaalde tijd afgesloten. Bij de zoektocht naar leveranciers met de beste prijs-kwaliteitverhouding kreeg een aantal leveranciers de opdracht om theemonsters op te sturen die de smaak van een aantal soorten Eigen Merk-thee zo dicht mogelijk benaderden. Zeven leveranciers, van Duitsland tot Sri Lanka, gaven hieraan gehoor De monsters werden op het hoofdkantoor van Albert Heijn aan een eerste keuring onderworpen. Category manager Thee Richard Out: 'Het belangrijkste uitgangspunt van deze keuring was of de leveranciers de kwaliteit konden leveren die onze klanten van de Eigen Merk-thee van Albert Heijn verwachten. De smaak mocht niet afwijken van de Eigen Merk-theesoorten die nu al in ons assortiment zitten.' Quick Panel Test De thee van de leveranciers die door de eerste ronde heen kwamen, werd aan een Quick Panel Test (QFT) onderworpen. Hiervoor werden in twee plaatsen in Nederland mensen op straat gevraagd of ze een blinde smaaktest wilden doen. De leveranciers die het best uit deze theetest kwamen, bezocht European buying manager Jonas Scherp: 'Door persoonlijk bij de leveranciers langs te gaan, kan ik specifiek de kenmerken van de Nederlandse markt uitleggen en bijvoorbeeld de voorkeur voor 4-gramstheezakjes. De machines hierop afstemmen vergt een extra investering Wanneer je persoonlijk op bezoek komt en een relatie opbouwt zijn leveranciers hiertoe bereid.' Veroakking en vormgeving Zijn de leveranciers gekozen en de afspraken vastgelegd, dan start het ontwerptraject. De machines worden afgestemd op het verpakkingsformaat van de Eigen Merk-thee. Ook wordt gekeken of het huidige ontwerp goed op de doosjes gedrukt kan worden. Verder is, naast het afwijkende gewicht van de theezakjes, Nederland ook uniek door ieder doosje apart te verpakken in plasticfolle. Dit traject is inmiddels succesvol doorlopen met als resultaat dat we twee nieuwe leveranciers hebben die vanaf deze zomer onze Eigen Merk- thee produceren. En van deze wisseling merkt de klant niets, want de kwaliteit en verpakking blijven natuurlijk hetzelfde! Ken ie keurmerk Thee, de een drinkt het met suiker; de ander met melk en een derde doet er weer honing in. Naast deze verschillende smaakvoorkeuren zijn er ook nog verschillende keurmerken voor thee. EKO-keurmerk thee met dit keurmerk is geteeld zonder dat gebruik is gemaakt van bestrijdingsmiddelen en kunstmest. Max Havelaar dit keurmerk garandeert dat bij de inkoop van thee aan bepaalde handelsvoorwaarden is voldaan. Daamaast wordt een premie betaald op de theeprijs. Deze premie is bedoeld voor soclale verbeteringen op de plantages. Gezonde Keuze Klaveilje helpt de klant om een gezonde keuze te maken. Alle Eigen Merk-thee heeft de afjgelopen maanden dit klavertje gekregen. AH puur&eeriijk we verkopen onder dit Eigen Merk al Fairtrade Engelse melange voor een pot thee. Aan het elnd van het jaar wordt het assortiment uitgebteid met AH puur&eeriijk rooibos-, bosvruchten- en groene thee voor 1 kop. AH Thee, volgens de verpakki] 1922, toen Albert Heijn Een van de eerste pakjes geurig en waterhoudend maar 84 winkels had Aha 12 42 85 I 240,— 39 W. 55 ,00.,.- 25 xoo29 125-98-69 Appelstroop Ananat,,.., - --r- Hippodrome Biscuits Grote Spritsen Vruchtenkoekjes Zomerdrups Limonadesiroop 1 .BERT H E IJ N S THM Richard Out, category manager thee Jonas Scherp, European buying manager

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 12