)e reepjes gaan aoor een speciaai baa, vervolgens worden ze gepaneerd en ^efrituurd.'l gpc Aha 8 verantwoord en duurzaam verkregen grondstoffen', legt Coumans uit 'Wij kopen voor onze vissticks nu vooral de Alaska pollock in, die voor de kust van Alaska wordt gevangen. Dit is een vis die volledig voldoet aan het duurzaamheidskeurmerk van MSC (Marine Steward Council): De Marine Stewardship Council (MSC) is een internationale non-profit organisatie die een keurmerk geeft aan duurzaam gevangen vissoorten. De hoofdprincipes van dit keurmerk betreffen: de toestand van de vis, schaal- of schelpdier bestanden moeten gezond zijn en blijven. De impact van de visserij op het ecosysteem moet beperkt zijn en blijven. En het visserijbeheer moet goed georganiseerd zijn, aantoonbaar nageleefd en gecontroleerd worden. Samenwerken 'Albert Heijn heeft het keurmerk MSC, dat als het beste ter wereld bekendstaat, omarmd. De MSC checkt bijvoorbeeld ter plaatse of de visserij aan strenge duurzaamheideisen voldoet. Ook werkt Albert Heijn nauw samen met het Wereld Natuur Fonds, dat kritisch toetst of duurzaamheidsrichtlijnen worden gevolgd bij de producten die wij inkopen. Zo zoeken we actief naar verantwoorde vis en gaan wij bijvoorbeeld binnenkort de Wijting-lekkerbek in de diepvries vervangen door MSC-gecertificeerde Alaska pollock Onze afdeling Kwaliteit speelt hierbij een sturende en coordinerende rol.' Een andere internationale ontwikkeling op visstickgebied is de samenwerking met de Ahold- dochters ICA en Albert in Zweden en Tsjechie. Vooral in Scandinavie zijn ze van oudsher zeer ervaren op het gebied van de beste inkoop van vis, volgens Coumans. 'Kwalitatief en kwantitatief slim inkopen kan nu nog beter door de samenwerking met deze partners. Dat maakt de visstick tot een nog groter succesverhaal dan het al was!' Nieuw recept Maar er is onlangs nog meer veranderd random de visstick Zo is eind 2008 de receptuur vernieuwd. We wilden een AH-visstick in het schap die nog beter is dan de rest', zegt Coumans. 'Dus zijn we samen met de leverancier een ontwikkeltraject ingegaan om de visstick nog lekkerder te maken.' Na een half jaar proeven en testen is dat gelukt het testpanel waardeerde de visstick van het huismerk een stuk hoger dan die van andere merken. 'Dankzij een unieke samenstelling van de korst', verklapt Coumans, 'waarbij de visstick eerst door een speciaai bad wordt gehaald, alvorens te worden gepaneerd.' De verkoopcijfers liegen er niet om: sinds het nieuwe recept is de verkoop met meer dan 30 procent gestegenB De vis. Alaska pollock, wordt bii Alaska gevangen. meteen eefileerd en ingevroren in grote blokken op de boot. De ingevroren blokken worden in containers per schip naar de leverancier in het Duitse Bremertiaven vervoerd. In de fabriek worden de blokken in stiikjns gezaagd. iets kleiner dan het formaat visstick omdat er nog een korstie omheen konrt. De reepies gaan door een speciaai bad, gefrituurd fwaarbii de vis bevroren bliiftl. helemaal ingevroren en per tien stuks in een naar de winkels gaan.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 8