komkommertijd PORTUGAL Frank Loos (32), inkoper Groenten en Aardappelen, AH hoofdkantoor. Bestemming: Nepal Voordat ik oo vakantie sa... Jacky Hage (19), winkeltrainee, AH 1114 Ermelo 'Vliegen naar Albufeira, daar schijnt het feest te zijn. Rust is niet wat ik zoek!' OM, winkelgroep 444 Gouda 17 Aha 'Ik heb Marokko eens bezocht, de omgeving van Agadir. We kopen daar producten als tomaten, sperziebonen en kruiden. Dat wordt mijn volgende bestemming.' NEPAL 'Ikhe^ltijdvee^ezeildhnJ^ September gaan we voor het eerst naar Kroatie. Met een kajuitboot langs de kust zeilen. Heerlijk.' KROATIE Bi ons...in de zomer Vragen zomerse groenten en fruit zoals asperges en aardbeien, voile aandacht De oogst kan lijden onder weeromstandigheden. Te warm, te koud, te nat te droog Ook de vraag hangt sterk af van het weer Met een heerlijk weertje wil iedeteen aardbeien.' Komkommertijd? 'Bij ons is het hele jaar rond druk En ja, in de zomer verkopen we absoluut meer komkommers, soms wel tot veertig procent meer per week Ook andere kasgroenten zoals tomaten en paprika zijn bij veel warmte en licht's eerder rijp. Dat en het feit dat we ze's zomers uit Nederiandse kassen halen en niet uit Spanje maakt het ook nog eens goedkopet 'Ik heb net een trekkinggedaan over het bergmassief van de Annapuma in Nepal. 5500 meter hoog Nu ben ik ook achtervang voor mijn collega fruitinkoop Erik van Nieuwenhuizen. Met de Hollandse zomergroenten erbij, zoals postelein, raapstelen, tuinbonen en rabarber kom ik de zomer wel doorf Bii ons...in de zomer 'Zijn alle campings rond de Veluwe open en genieten massa's toeristen hier van de natuur en de rust In de weekenden draaien we met tien kassa's en dan nog is het druk' Komkommertijd? 'Ik ben eerstejaars HBO-duaal. Dit opleidingstraject voor een managementfunctie bij Albert Heijn combineer ik met het werk van een teamleider verkoopafhandeling Nu verdiep ik me in de Geld- stromen aan de hand van de Handboeken en het werk in de praktijk Het aannemen van vakantie- krachten vraagt tijd en met de vakanties van fulltimers in het vooruitzicht is het belangrijk dat je tijdig een vaste zomerplanning klaar hebt liggen.' Voordat ik op vakantie ga... 'Drie collega's en ik zorgen ervoor dat de team- leiderpositie in de vakantiemaanden goed be- mand is.' Bi ons...in de zomer 'Het algelopen half jaar stand in het teken van het 100% op orde brengen van de processen Ver- koopklaar en Verkoopafhandeling Na het nauw- keurig samen doorlopen van de stappen is het nu zorg dat we dit ook in de zomer blijven borgen. We hebben flinke procesverbeteringen gemaakt Zo is de rol van de Teamleider nu nog meer die van acdef leidinggevende geworden. De reacties daarop zijn goed. In September staat de uitrol van Verkoop op het programma. Tot die tijd nemen wij in enkele zomersessies met alle SMs en ASMs nog eens het management proces onder de loep. Juist in het managementproces moet je de juiste voorwaarden scheppen voor het goed functioneren van je winkel. Goede samenwerking tussen ASM en SM, de tandem, is hierbij essentieel.' Komkommertijd? 'De omzetten in onze winkelgroep zakken iets weg in de zomer Veel klanten maar ook het winkelkader en mensen van het hoofdkantoor gaan op vakantie. Alles staat even op een iets lager pitje. Dat geeft tijd om werk op te pakken waar je nog niet aan toe bent gekomen. En we zijn gewoon open de hele dag dus echt komkommertijd wil ik het niet noemen.' gvmft'

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 17