ELKEDA DEBESTE 7 Aha Pieken, uitblinken, presteren. Veel collega's zien hun inzet als de gewoonste zaak van de wereld. Of het nu om vandaag of morgen gaat, ze willen de beste zijn. In Elke dag de Beste leren we hun persoonlijke drijfveren en ambities kennen. Ditmaal (20), Teamleider Verkoopklaar bij AH 1463 in Heemstede. Hoe combineer je het teamleiderschap met je studie Economie? 'Overdag studeer ik en's avonds werk ik. Gelukkig kan ik veel van mijn studie kwijt bij Albert Heijn. Zo leer ik op school veel over manieren van com- municeren met mensen. Dat kan ik op mijn werk toepassen. Ik heb een heldere kijk op dingen en collega's vragen vaak naar mijn mening. Nu ben ik sowieso wel iemand die snel zijn mening geeft.Gevraagd en ongevraagd! Dat wordt gelukkig wel gewaardeerd.' Jouw SM zegt 'Je merkt het altijd als Joris er is geweest, hij is inspirerend, leergierig en enthousiast: Dat is veel lot. fa, dat is het zeker. Ik ben van nature heel enthousiast. Dat heb ik ongetwijfeld van mijn moeder, zij is ook zo. De begeleiding vanuit mijn SM en ASM is daarnaast erg goed. Zij werken er continu aan om mijn capaciteiten te vergroten en geven me ruimte om me te ontwikkelen. En wat het feit betreft dat je merkt als ik er geweest ben.Tja, ik zorg er graag voor dat het werk gebeurt, ook al lijkt het soms nog zo onmogelijk.' Hoe zorg jij ervoor dat je team die visie deelt? 'Mijn team gaat mee in het enthousiasme. Als collega's zien dat ik drie stappen harder loop, doen zij dat hopelijk ook. Bij binnenkomst van een grote levering gaan we direct als team aan de slag. Meestal zorg ik ervoor dat dezelfde mensen op dezelfde plaatsen in de paden staan om bij te vullen. Dit geeft direct al een aantal voordelen. Snelheid: je bent wegwijs en hoeft minder lang 'Twintig jaar en al teamleider. Hoe is dat zo gekomen? 'Bijna driejaar geleden begon ik als vakkenvuller bij AH 1463. Ik vulde zo snel dat ik algauw tijd overhad voor andere dingen. Mijn leidinggevende had dat ook door en in korte tijd kreeg ik er veel extra taken bij. Een half jaar geleden ben ik gevraagd om teamleider te worden over zo'n tien vul- ploegcollega's.' te zoeken naar waar een product staat. Je kent het pad en kunt klan- ten sneller helpen. En je hebt meer overzicht op de restanten in jouw vaste pad.' Je bent een inspiratie voor collega's. maar leer je ook van hen? 'Jazeker, vooral van mijn collega-teamleiders. Ik ben pas een half jaar in func- tie en kan dus nog veel leren. Hoe ga ik bijvoorbeeld om met emoties van medewerkers? Het is belangrijk dat je goed luistert. Als iemand even niet zo lekker in hun vel zit, is dat vervelend. Dan zie ik het als mijn taak om de waarde van de persoon te benadrukken. Als de pro- blemen van langdurige aard zijn, neemt de (A)SM het over.' Waarvan word je blij? 'Als we met z'n alien iets neerzetten wat ik vooraf niet voor mogelijk had gehouden, word ik heel blij. Afgelopen bevrijdingsdag bijvoorbeeld. De drukte was enorm en ik had helaas niet zoveel medewerkers op de vloer staan. Uiteindelijk hebben we de levering wel weggewerkt!' En je toekomst, ligt die bij Albert Heijn? 'Dat zou heel goed kunnen. Sowieso neem ik alle ervaringen die ik nu opdoe mee in mijn toe- komstige baan. Ik sluit niet uit dat ik ooit als supermarktmanager aan de slag ga. Er zijn genoeg doorgroeimogelijkheden

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 7