Lachende wijnboer HIER&DAAR Bij Albert Heijn werken medewerkers uit meer dan 100 ver- schillende culturen, daar maken we graag eens kennis mee. 3 Aha Mijn gevoel voor soci- Antonio Popov (28) Verkoper AH 1822 Rotterdam 'In Nederland moet t bellen, agenda's trekken en een afspraak maken alsje bij familie of vrienden langs wilt gaan. Eerlijk gezegd ben ik daar na bijnatienjaar nog steeds niet aan gewend.' 'In Bulgarije liggen bijna alieen maar verse produc- ten in de schappen. Daar kennen we geen kant-en-klaarmaaltijden. Ook zijn de winkels veel langer open. Sommige zelfs 24 uur per dag. In Italie heb je ook grote supermarkten zoals Albert Heijn. De meeste mensen gaan echter naar kleine familiewinkels of de markt om verse producten te kopen. Families komen er al jaren en alsje even geen geld hebt, schrijft de eigenaar het bedrag in een boek en betaal je als je weer geld hebt.' aal contact heb ik meegenomen naar Nederland. Elke ochtend als ik binnenkom geef ik mijn directe collega's een ferme handdruk met een glimlach op mijn gezicht. Veel collega's zijn inmiddels zeer goede vrienden geworden.' ^■taliaanse gezin- nen zijn groot. Er wonen vaak viergeneraties bij elkaar in huis. Goed met elkaar praten en naar elkaar luisteren is dan erg belang- rijk. Ik ben zeer communicatief ingesteld en dat komt erg goed van pas in mijn werk.' SjEten is erg belangrijk in Italie en Bulgarije. Eten bindtde familie. Of je eet thuis of je gaat met de hele familie uit eten en dan bespreekje van alles met elkaar. Ook dat gebruik heb ik meegenomen. Tijdens de pauze kook ik soms voor m'n collega's en mezelf. Albert Heijn is als mijn tweede huis.' Hij werd geboren in Bulgarije en leefde de eerste negen jaar van zijn leven in Italie en is zelf half Bulgaars en half Itali- aans. Hij keerde terug naar zijn geboorteland waar hij tot zijn achttiende woonde voordat hij met zijn ouders naar Rotterdam verhuisde in 1999. 'Ik voel me een kosmopoliet', zegt Antonio Popov. Al na drie maanden werkte hij op de wijnafdeling van een AH-winkel waar hij inmiddels door zijn collega's 'de wijnboer' wordt genoemd. Zijn opa maakte in Bulgarije wijn en Antonio zelf heeft als kind op blote voeten druiven geperst. 'Ik heb veel geleerd over wijnen en smaken door erover te lezen, te proeven en te praten met oude wijnmakers en -kenners. Daardoor heb ik inmiddels een vaste klantenkring opgebouwd en heb ik met velen een persoon- lijke band.' Dit is de laatste Hier&Daar. In 3 jaar en 34 nummers vertelden medewerkers uit 34 verschillende culturen over hun leven, cultuur en het werken bij Albert Heijn.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 3