Hennie Scheffer(54) Rollend naarde winkel Dames en Duitsers Test 1,2,3 Einde retourencentrum Aha 12 Magazijnmedewerker plus Datum in dienst: 24 februari 1984 'De jaren tachtig waren niet gemakkelijk. Ik was 21. En werkloos. Ik startte met de ontvangst van goederen in de vershal. Met overwerk draaiden we 5000 colli per dag, een aantal dat we er nu per uur doorheen draaien. Drie keer per week ging er een lading naar de winkel. Uitzonderlijk was het tijdelijk onderbrengen van extra kaas toen de kaascentrale in Culemborg in 1994 dreigde onder te lopen als gevolg van een hoge waterstand. Het hamsteren in crisistijden - wij zijn de gekte altijd voor. De tijd is vooruit gesprongen en de markt beweegt mee. Er zijn stoommaaitijden, voorverpakt vers fruit... Je hoeft een uitje zelfs niet meer te snijden.' Allround magazijnmedewerker Datum in dienst: 17 januari 1984 'Op een gegeven moment kwamen er nachtdiensten bij. Dat viel mij zwaar. Je bioritme raakt van slag en je pakt niet genoeg slaap. Met de invoering van het 6-wekenrooster: een week dag, een week dag, een week nacht, een week dag, een week avond en een week nacht was dat voor velen gelukkig voorbij. Als je jong bent heb je er ook niet zo'n probleem mee, maar rond mijn 45e jaar vond ik het echt heel zwaar worden. Met je 50e hoef je "de nacht" niet meer in. Als de volgorde van het rooster als volgt zou zijn: een week nacht - een week avond - een week dag, schakel je denk ik geleidelijker om.' meer aangeleverd vanuit verschillende leveranciers. De slagerij en de distributie van vlees in Groenlo en de groente- centrale in IJsselmuiden worden aan het distributiecentrum toegevoegd. In een klap komt er 8000 m2 bij en wordt alles dubbel uitgevoerd. Er zijn twee recepties, twee restaurants, twee management teams (MT's) etc. In 1996 worden de MT's samengevoegd. Onder het motto: 'Alles rollend naar de winkel' gaat Zwolle in 1995 over van het werken met pallets naar rolcontainers. Een gezonde stap in de werk- en wendbaarheid van trans port in en naar de winkel. Er wordt in die tijd al dagelijks bij winkels afgeleverd en het distributiecentrum wordt meer en meer het supermagazijn van de winkel. In 2000 slinkt de arbeidsmarkt en gaan ook dames als pro- ductiemedewerker in Zwolle aan de slag. Ook Duitse en Poolse collega's trekken de grens over om in het DC hun geluk te beproeven. Aanvankelijk wordt getracht anders- talige medewerkers Nederlands te leren. Maar het verloop en de investering zijn zo groot dat voor grote groepen de meest relevante informatie nu ook in hun moedertaal wordt gecommuniceerd. Voicepicken, het systeem dat met gesproken tekst de werkinstructies aan de orderverzamelaar doorgeeft, werkt bijvoorbeeld met een Poolse versie. DC Overijssel is geregeld een testomgeving voor nieuwe systemen en werkwijzen. De implementatie van CELS in 2004 doet een groot beroep op de inzet en veerkracht van de medewerkers. Het wordt een zwaar jaar waarbij de bestu- ring van het proces vanuit de cockpits (besturingsruimte van orderverzamelproces) worden uitgevoerd en begeleid. Cels (Common European Logistics Solutions) draait nu standaard in alle zes distributiecentra. De lancering van het eerste DC zonder retourencentrum, DC Pijnacker in 1997, blijkt een voorbode van wat er in Zwolle elf jaar later gaat gebeuren. In 2008 gaat het retourencentrum over naar Kuehne Nagel. Veel medewer kers zetten hun lange staat van dienst voort bij Albert Heijn, in een productiefunctie in de houdbaar- of versafdeling, een aantal kiest voor een overstap naar Kuehne Nagel. Of het nu gaat om opleidingen of systeemveranderin- gen, de drang naar vernieuwing typeert Albert Heijn. Maatschappelijke en mondiale ontwikkelingen zullen ook in Zwolle een rol blijven spelen. De zestig jongemannen die in '84 voor de poort stonden, lopen 25 jaar later nog op diezelfde werkvloer. Dat is een goed teken. Deze blik in de tijd kwam tot stand methulp van Wout van Hasselt (facility manager) en Harold Boms (coordinator Facility), DCO.

Personeelsbladen | 2009 | | pagina 12